Otokar, İstanbul için ürettiği metrobüslerin 20’sini teslim etti

2082

Otokar, İETT Genel Müdürlüğü tarafından geçen yıl açılan 100 adetlik metrobüs alım ihalesinin 20 adetlik ilk teslimatını gerçekleştirdi.

  • Özel olarak üretilen yerli metrobüslerin teslimat töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç’ün katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul ulaşımında standartları yükseltecek 200 yolcu kapasiteli ve 21 metre uzunluğundaki Otokar KENT XL metrobüslerin teslimatı bu yıl tamamlanacak. Otokar, İETT’ye araçların 3 yıl satış sonrası hizmetini de sunacak.

Yeni KENT XL metrobüsler, İstanbul’da günde yaklaşık 1 milyon kişiye toplu taşıma hizmeti sunulan, toplamda 52 km uzunluğundaki metrobüs hattında hizmet verecek.

“KENT XL ile İstanbul ulaşımındaki standartları yükseltmeyi hedefliyoruz”

Otokar’ın ihtiyaca özel olarak tasarlayıp ürettiği otobüslerinin Türkiye dahil 50’yi aşkın ülkede toplu taşımada fark yarattığını belirten Genel Müdür Serdar Görgüç; “Otokar olarak İstanbul’a, İETT’ye yeni bir alanda yeni bir araçla hizmet verecek olmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin yerli metrobüsü KENT XL ile İstanbul ulaşımındaki standartları yükseltmeyi hedefliyoruz. Yeni metrobüslerin İstanbul’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.