Otomobil gazetecileri camiasının sevilen ismi Levent Çezik vefat etti

571
Otomobil gazetecileri camiası'nın sevilen ismi Levent Çezik vefat etti

Otomobilhaber.com.tr sitesinin sahibi ve yazarı Levent Çezik koronaya yenik düşerek, yaşama veda etti. Genç yaşta aramızdan ayrılan Levent Çezik‘in vefatı camiada büyük üzüntü yarattı.

Covid-19 genç bir gazeteci, Levent Çezik‘i de aramızdan alıp götürdü. Camianın kendi halinde ve sevilen emekçilerinden gazeteci Levent Çezik 2020 yılında babasını kaybetmişti.

Levent Çezik babasının ölümünden sonra kendi sayfasında aşağıdaki yazıyı paylaşmıştı:

“47 yıllık ömrümde ondan hiç ayrı kalmadım…Sağlığını kaybedene kadar haftanın bir günü mutlaka baba-oğul, baş başa gezmeye giderdik.Babam, hafta içi gideceği rotaları düşünür, hafta sonu yaklaşırken, gitmek istediği rotaları söyler, ben de o rotada bir aksilik yoksa “Tamam Baba” der, sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra düşerdik yollara.Aylardır boşluktaydım, hafta sonu geldiği halde babam yataktan kalkamadığı için…Pandeminin üzerine babamın da hastalığı eklenince evden dışarı çıkamaz olmuştum.Çünkü babam ağırlaşmıştı… Gündüzleri eşim ve çocuklarım onun bakımına yetişmeye çalışıyorlardı.Bense, gece nöbetindeydim babamla…Dolayısıyla gündüz uyumak zorunda kalıyordum.Keşke babam yaşasaydı, ona hizmete devam edebilseydim. Ama son günlerdeki sıkıntısını yaşamasaydı… Adeta bir bebek gibiydi… Sıkıntılıydı, sıkıntısını anlatamıyordu…Ömrümden ömür aldı o durumu…Bazı dostlar beni arayıp,“Bu kadar abartma, artık hayata dön”, diye teselli vermeye çalışıyorlar, iyi niyetleri için minnettarım.Fakat bugün henüz 5. gün ve ben hâlâ babamın odasının önünden geçemiyorum.47 yıl birlikte yaşamışız, 47 yıl!!!Evi, yurdu ana-babasından ayrı yaşayan bir insan beni nasıl anlasın ki?Kusura bakmayın dostlar, içimi dökmek istedim.Babamın vefatı dolayısıyla, yanımda olan, olamayan, tüm iletişim kanallarıyla varlıklarını hissettiren tüm yakınlarıma teşekkür ederim.Sağolun, var olun…”

Sevgili Levent’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.