Otomobil koltukları klozetlerden daha pis

Sıradan bir otomobilde 21 milyardan fazla bakteri tespit edilirken, bu oran okul servislerinde 3 katına kadar çıkabiliyor.

2422

Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, sıradan bir otomobilde 21 milyardan fazla bakteri olduğunu, bu oranın okul servislerinde 3 katına kadar çıkabildiğini açıkladı.

“Sabahları çocuklarımızı sağlıklı olarak servislerine bindiriyoruz, akşam eve hasta geliyorlar” diyen Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, sıradan bir otomobilde 21 milyardan fazla bakteri tespit ettiklerini, bu oranın okul servislerinde 3 katına kadar çıkabildiğini, TOBFED olarak okul servisleri başta olmak üzere toplu taşıma araçlarında temizlik ve hijyenin denetlenmesi konusunda çalışmakta olduklarını söyledi.

Türkiye’de bir günde 500 bin araç yıkanıyor…

TOBFED olarak 2018 yılında yapacakları çalışmalara da değinen Bakırtaş, Türkiye’de bir günde 500 bin araç yıkanıyor, trafiğe çıkan araç sayısı ise 1 milyon. Halihazırda ülkemizde 22 milyon araç var. Başlatacağımız Su Geri Dönüşüm Projesi ile aynı suyu geri dönüştürerek 9 kez araba yıkamada kullanacağız. Hedefimiz 120 bin KOBİ’nin hepsinde bunu gerçekleştirmek” dedi. Bir başka hedeflerinin de sektörde kadın istihdamını arttırmak olduğunu dile getiren TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, “ Kadınlar bizim işimize el atmalı. Özellikle cam film ustalığı gibi ince işleri yapmada çok başarılılar. TOBFED olarak bu konuda kadın girişimcilerin önünü açacağız ve eğitimler vereceğiz” dedi.