Otomotiv Sektörüne Özel İnsan Kaynakları Ortaklığı

2057

Alanyalı & Alanyalı, “otomotiv” sektöründeki deneyimini ve başarısını yine otomotiv sektörünün tanınan ismi İlkim Sancaktaroğlu’nun katılımı ile güçlendirdi.

Türk otomotiv sektörünün deneyimli ismi İlkim Sancaktaroğlu, İnsan Kaynakları ve Üst Düzey Yönetici Araştırma Sektörü’nün köklü ve güçlü markası Alanyalı&Alanyalı’nın“Otomotiv Sektörü”projelerinde Kasım 2017 itibariyle Kıdemli Danışman olarak görev yapmaya başladı. İlkim Sancaktaroğlu, Alanyalı&Alanyalı’nın 23 yıllık Otomotiv Sektörü deneyimine, güç ve yeni bir vizyon kattı.

Alanyalı & Alanyalı Kurucu Ortağı Mehtap Alanyalı yaptığı açıklamada “Sancaktaroğlu’nun katılımıyla uzmanlık alanlarındaki ve otomotiv sektöründeki geniş ve derin deneyimlerimiz, bu oluşumla birlikte fark yaratacak ve yeni yaklaşımlar ile şirketlerin, dolayısıyla otomotiv sektörünün gelişimine önemli katkılarda bulunacağız” dedi.

İlkim Sancaktaroğlu kimdir?

İlkim Sancaktaroğlu 1986 yılında otomotiv kariyerine başladı. İTÜ Elektrik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, sırasıyla Otokar, General Motors, Opel Türkiye, Saab Türkiye, Tırsan Treyler, DAF Trucks Türkiye ve Nissan Türkiye’de çeşitli görevlerde bulundu ve üst düzey yöneticilik yaptı. Ayrıca, Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda üç dönem yer alarak sektöre hizmet etti. Kurucusu olduğu Siluet Danışmanlık şirketinde ana sektör otomotiv olmak üzere çeşitli yerli ve yabancı firmalara, Türkiye’de ve yurt dışında danışmanlık hizmetleri verdi. Otomotiv sektöründe birçok değerli yöneticinin seçilme ve işe alınma süreçlerini yönetmiş, yöneticiliğini yaptığı birçok takım arkadaşı otomotiv sektöründe, Türkiye’de ve yurt dışında farklı firmalarda üst düzey yöneticilik yapmış ve yapmaya devam etmektedir.