Otoshops, 2. elde pazardan fazla büyüdü

2355
ALJ Holding bünyesinde, ikinci el otomobil sektöründe hizmet veren Otoshops, hizmete başlamasının üzerinden geçen yaklaşık 1,5 yılda 2. El otomobil almak isteyenlerin başvuru noktası oldu.

İkinci el otomobil sektöründe kurumsallığı ve müşterilerine sunduğu yenilikler ile öne çıkan Otoshops, 2017 yılı için hedeflediği satış adedini yüzde 33’ün üzerinde aştı.

ALJ Holding bünyesinde, ikinci el otomobil sektöründe hizmet veren Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan, düzenlenen basın toplantısında 2017 yılını değerlendirdi ve 2018 yılı hedeflerini açıkladı. Denizaşan geçtiğimiz yılı 6.640 adetlik satışla kapattıklarını belirterek “Hizmet verdiğimiz 2. El otomobil pazarı son 5 yılda sürekli büyüyor. 2012 yılını 3 milyon 150 bin adet ile geçen pazar, 2017 yılını 5 milyon 190 bin adet ile kapattı. Aynı dönemde sıfır otomobil pazarı ise dalgalı bir seyir izledi. Otoshops olarak 2017 yılına 5 bin adetlik satış hedefi ile başladık. Yetkili Satıcılarımızın da desteğiyle yılı bu hedefimizin yaklaşık yüzde 30 üzerinde, 6.640 adetlik satış ile tamamladık. Sıfır otomobil pazarının 5 katından fazla büyüklüğe sahip 2.el otomobil sektöründe, araç almak isteyenlerin güven ve kaliteyi tercih etmesi kurumsal firmaların artmasını sağlarken, bunun yanısıra tüm işlemlerin tek noktadan gerçekleştirilmesi de müşteri memnuniyeti olarak satışlara yansıyor. 2.ele yatırım yapılması ve yeni oyuncuların girmesi ile Pazar büyüyecek” dedi.

“2018’de Pazar büyümeye devam edecek”

Otoshops Genel Müdürü Denizaşan, 2018 yılında pazarın yaklaşık yüzde 10 büyüyeceğini öngördüklerini söyledi. Denizaşan “Otoshops olarak bizde pazarla paralel olarak satışlarımızı ve pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz. 2018 yılında satış hedefimiz 8 bin 500 araç. Biz genç bir firmayız. Yapılanma çalışmalarımız da hız kesmeden devam ediyor. Halen Türkiye genelinde yeni yetkili Satıcılarla beraber 21 satış noktasına ulaştık.” şeklinde değerlendirdi.

“Yönetmelik pazara düzen getirecek”

“İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmeliği de değerlendiren Denizaşan “Yönetmelik 2. El pazarında güven arttırıcı önlemler getiriyor. Kurumsal firmaların çoğalması, bu işi yapan işletmelerin yetki belgesi ve belirli fiziki niteliklere sahip olması, merdivenaltı tabir edilen yerlerin denetlenmesi anlamına geliyor. Yeni uygulama ile artık bireysel satıcılar da bu garantiyi vermek zorunda kalacak ve yaşanması muhtemel dolandırıcılıkların da önüne geçilecektir. Yönetmeliğe göre Tebliğ kapsamında, ikinci el otomobil ve motosiklet, motor, şanzıman, torkkonvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemi, satış tarihinden itibaren üç ay veya 5,000 kilometre, satışı yapan işletmenin garantisi altında olacak ve garanti süresi veya kilometresi içinde meydana gelen arızalar azami 30 iş günü içinde giderilecek. Otoshops olarak bize herhangi bir ek yükümlülük getirmiyor, çünkü bu garantileri zaten biz fazlasıyla veriyoruz. Pazara düzen gelmesi açısından bu yönetmeliği destekliyoruz” dedi.

“İlkleri başardık, sektöre örnek olduk”

Otoshops olarak sektörde ilkleri başlattıklarını belirten Denizaşan sözlerine şöyle devam etti; “Otoshops’ta satışa sunulan tüm otomobillerin geçmişinden, anlık kaporta ve mekanik durumundan emin olabilirsiniz. Çünkü tüm otomobiller detaylı bir ekspertiz raporuna sahip. Otoshops, otomobili satmak isteyenler için aynı gün içinde araç sahibine ödemesini yaparak alım yaparken, satacağı her araca da 2 yıla kadar garanti veriyor. Ücretsiz Yol Yardım hizmetini de içeren Otoshops Garanti, mekanik parçaların yüzde 90’ını kapsıyor. Üstelik müşteriler satın aldıkları otomobili herhangi bir neden göstermeksizin, beğenmezse 7 gün içinde geri getirerek, başka bir otomobille değiştirebiliyor. Bu hizmetlerimizden bazıları sektörümüzde ilk kez uygulanıyor. Pazarın ihtiyacı olan güveni sağlamak için attığımız bu adımlar, sektörde örnek gösterilmeye başlandı. Bu da bizim doğru yolda olduğumuzun göstergesidir”

“2.El Perakendede Online Nakit Alım Teklifi Veriyoruz”

2. el otomobil pazarına getirdikleri yepyeni çözümlerle müşterilerin hayatlarını kolaylaştırdıklarını belirten Denizaşan “Aracını güvenle, anında nakit olarak satmak isteyenler için Otoshops doğru bir adres. www.otoshop.com websitemiz üzerinde 3 kısa adımda aracınızın bilgilerini doldurarak aracınız için ön değerleme fiyatına anında ulaşabilirler. Ekspertiz sonucunda bu fiyattan nakit satın alıyoruz”dedi.

“Mobil Ekspertiz Hizmetini Başlattık”

2. el otomobil pazarına getirdikleri diğer bir kolaylığında ayrıca altını çizen Denizaşan “Aracını satmak isteyen kişilere büyük kolaylık sağlayan, ücretsiz olarak sunduğumuz, Otoshops Mobil Ekspertiz Hizmetini başlattık.
Aracını satmak isteyenler Otoshops Mobil’i hizmetinden yararlanmak isterse tek yapması gereken Otoshops ile temasa geçerek randevu almak. Mobil ekiplerimiz belirttikleri adrese geliyor, son teknoloji ile yapılan testler sonrası aracına o anki kaporta ve mekanik durumunu baz alarak, kesin fiyat teklifi sunuyor. Araç Otoshops tarafından satınalınıyor.
İstanbul il sınırları içinde uygulamaya başladığımız Otoshops Mobil, tüm Türkiye’de hızla yayılacaktır.”şeklinde konuştu.

Geri alım garantili, düşük taksitle 2. el otomobil imkanı

İkinci el otomobil almak için beklemeyin

2. El pazarına düzen gelecek