Oyak Renault’nun ihracatı 3 milyar Euro’yu geçti!

1478

Yıllık ihracatı 3 milyar Euro’yu geçen Oyak Renault’nun Genel Müdürü Antoine Aoun’dan çok önemli açıklama: Türkiye’ye yatırım yapmaya devam kararı aldık!

Yılda 400 bin adede yaklaşan otomobil üretimi ve 7 bin çalışanı ile Türkiye’nin önemli otomobil fabrikalarından biri olan Oyak Renault’nun Genel Müdürü Antoine Aoun, Türkiye pazarının gücüne inandıkları için yatırım yapmaya devam kararı aldıklarını söyledi.

“Biz Türkiye pazarının gücüne inanıyoruz”

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) sektörde katma değerli ürün ve teknolojileri geliştirmek amacıyla 9-10 Mayıs tarihlerinde Sabancı Üniversitesi’nde düzenlediği “Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması” organizasyonu kapsamında yapılan panelde konuşan Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, dijital dönüşümde iki yılda en üst seviyeye ulaşacaklarına dikkat çekerek, şunları söyledi: Biz Türkiye pazarının gücüne inanıyoruz. Unutulmaması gereken Türkiye, mühendis ve teknisyen açısından çok zengin bir ülke. Hatta Avrupa ve gelişmiş dünya ülkelerinin çoğundan da daha ileri seviyede.