Paris Otomobil Fuarı’na bir çok marka katılmıyor, İşte o markalar!

2591

Dünyanın en önemli otomobil fuarlarından biri olan Paris Otomobil Fuarı’na bu yıl birçok büyük marka katılmama kararı aldı. İşte o markalar…

Otomobil üreticilerinin yıllardır yeni ürünlerinin dünya lansmanlarını yaptıkları fuarların başında gelen Paris Otomobil Fuarı’na bu yıl birçok marka katılmama kararı aldı. Almanya’daki Frankfurt Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak yapılan Paris Otomobil Fuarı’na katılmama kararı alan son marka Opel oldu. Perşembe günü Opel’den yapılan açıklamada, bundan böyle yeni modellerinin tanımını daha çok basın lansmanları ile yapma kararı alındığı duyuruldu.

Paris Otomobil Fuarı’na hangi markalar katılmayacak?

2 Ekim 2018’de kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Paris Otomobil Fuarı’na Fiat, Jeep, Volvo, Mitsubishi, Mazda, Volkswagen, Ford, Nissan, Fiat Chrysler Automobiles, Bentley, Aston Martin, Rolls-Royce, McLaren ve Opel katılmayacak. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl yapılan Frankfurt Otomobil Fuarı’na da Peugeot, Nissan, Fiat, Jeep, Volvo ve Mitsubishi katılmamıştı.

Fuarlar dönemi kapanıyor mu,Paris Otomobil Fuarı son kez mi yapılacak?

Görünen o ki, dünyada bazı otomobil fuarları hariç, Cenevre Otomobil Fuarı gibi; artık otomobilde fuarcılık dönemi bitiyor. Yılda 1 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği ve dünya genelinden gelen 10 binden fazla gazetecinin izlediği Paris Otomobil Fuarı; iddiaya göre bu sene son kez kapılarını açacak.
Üreticiler yeni modellerini kendi organizasyonları olan basın lansmanları ile duyurmayı tercih ederek, daha iyi geri dönüş alamayı hedefliyor. Böylece vermek istedikleri mesajı da lansmanlarla tüketiciye daha doğru iletme imkanını daha az maliyetle elde etmiş olacaklar…