Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’nden madeni yağlarda iki inovatif ürün 

2790

Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’nden madeni yağlarda iki inovatif ürün: Petrol Ofisi, madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki üretim üssü olan Kocaeli Derince’deki tesislerini, basın kuruluşlarının ziyaretine açtı.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu evsahipliğinde gerçekleştirilen basın gezisinde, POTEM’de gerçekleştirilen ve hibrit araçlara özel Maxima Hybrid 0W–20 motor yağı lansmanı gerçekleştirildi. Ayrıca enerji tasarruf sağlayan yeni nesil hidrolik sistem yağı Petrol Ofisi Hydro Tech HVI-E ile ilgili bilgiler de paylaşıldı.

Maxima Hybrid 0W–20

Küresel sürdürülebilir çevre politikaları kapsamında hibrit araçlarda ve start/stop teknolojisinde kullanılmak üzere ACEA A5/B5 performans seviyesinde Türkiye’de ilk kez üretilen ileri teknolojili Maxima Hybrid :W-20, motor ömrünü uzatıyor, performansı optimize ediyor ve önceki nesillere oranla %3’e kadar yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yeni nesil hidrolik sistem yağı Hydro Tech HVI-E

Petrol Ofisi Hydro Tech HVI-E, muadillerine oranla daha uzun ömürlü olması ve operasyonel maliyetleri düşürmesinin yanı sıra endüstriyel hidrolik uygulamalarda %10’lara ulaşan enerji tasarrufu sağlıyor. İş makinalarında ise bu oran %10’un da üzerine çıkıyor.

POTEM uluslararası arenada en gelişmiş teknoloji merkezlerinden biri konumunda

Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın elde ettiği başarıda, sadece Türkiye’nin değil, geniş bir coğrafyanın en önemli merkezi konumundaki Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM’in büyük katkısı olduğuna vurgu yapan Sezgin Gürsu, “Petrol Ofisi Madeni Yağlar üretim tesisi içinde yer alan 1.000 m²’lik bir kapalı alana sahip ve 6 milyon dolarlık yatırım değeri bulunan POTEM, son teknoloji cihazları, uzman kadrosu, 77 yıla uzanan benzersiz bir bilgi birikimi ve tecrübe ile hizmet veriyor, Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyor. POTEM’de, 83’ü TÜRKAK’tan akredite olmak üzere ulusal ve uluslararası metotlarla toplam 155 farklı test yapılabiliyor. Merkezimizde, yılda ortalama 150.000 adet test gerçekleştiriyoruz. Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM, gelişmiş teknoloji ve akredite kabiliyeti ile sadece Petrol Ofisi’ne hizmet vermiyor. Başta kamu kuruluşları olmak üzere aralarında dünya devlerinin de bulunduğu yerli ve yabancı çok sayıda firmaya, kısacası tüm sektöre, Ar-Ge, kalite kontrol ve analiz hizmetleri sunuyoruz. Dolayısıyla POTEM, madeni yağ alanında uluslararası arenada da en gelişmiş teknoloji merkezlerinden biri konumunda” dedi.