Peugeot 3008DKR, Fas Rallisi’nde Dakar provası yaptı

Peugeot 3008DKR pilotları son derece başarılı bir organizasyona ev sahipliği yapan Fas Rallisini başarılı bir şekilde bitirdi.

2540

Yarışı toplamda 2. ve 10. sırada tamamlayan Peugeot pilotları gelecek yılın Dakar Rallisi için hazırlıklarını tamamladı.

Sebastien Loeb / Daniel Elena, amortisörden kaynaklanan mekanik bir sorunla karşı karşıya kalıncaya kadar yarışı lider olarak götürdüler. Carlos Sainz de aynı sorunu yaşadığından Peugeot Sport mühendislerinin Ocak ayında Güney Amerika’da gerçekleşecek olan mücadele öncesinde bu alanda geliştirme ve iyileştirme yapması gerekiyor.

 

Peugeot’un ‘Rüya Ekibi’ tarafından test edilip onaylanan yeni Peugeot Pick-Up, 2,5 litre hacimli yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü turbo dizel motoru, çift kabin seçeneği ve dört tekerlekten çekiş alternatifiyle her yere rahatlıkla eşlik eden otomobil benzeri sürüş özellikleri sunuyor.

Genel klasman 2’ncisi olan Sebastien Loeb yarış ile ilgili olarakGenel olarak iyi bir yarıştı. Bugünün ilk bölümünde iki kez lastiğimiz patladı ve etabı biraz yavaş bitirdik. Ancak sonuç olarak bir şey değişmedi. Şartları zorlamaya, hızlanmaya ve Nasser’ı yakalamaya çalıştık, ancak önümüzdeki aracın toz bulutu nedeniyle yapabileceğimiz çok fazla bir şey yoktu. İkincilik fena değil, ancak cross-country’daki ilk genel zaferimi kazanmak için oldukça motiveyim. Burada tecrübe kazandık ve çok şey öğrendik ve Dakar’daki zorlu rekabet ortamı öncesinde yapılması gerekenleri gördük” dedi.

Genel klasman 10’uncusu olan Carlos Sainz ise düşüncelerini şu şekilde dile getirdi; “Son etap kötü değildi. Tek sorun, dün yaşadığımız sorunlar nedeniyle arka sıralardan güne başladık ve tozla mücadele etmek zorunda kaldık. Burada olmak çok güzel bir deneyimdi. Çok şey öğrendik ve Dakar için hazırlık yapmış olduk. Lucas ile edindiğimiz tecrübeden dolayı çok memnunuz. Peugeot Sport ekibine katkılarından dolayı teşekkür ederim. Ocak ayında Dakar Rallisi’nde start almaya ve yeni Peugeot 3008DKR Maxi’yi sürmeye istekliyiz.”