Peugeot, Cenevre’de devasa ‘Aslan’ heykelini tanıtıyor

2466

Peugeot, 8 Mart tarihinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda devasa boyutlarda bir aslan tanıtacak. Peugeot Design Lab tasarımcıları tarafından tasarlanan dev heykel markanın 200 yılı aşan köklü geçmişini de simgeliyor.

Peugeot, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni marka elçisini tanıtıyor. Bu aslan, 12,5 metre uzunluğu ve 4,8 metre yüksekliği ile sanatsal bir anıt niteliğini taşıyor. Bu aslan heykeli markanın tüm gururunu, kaliteden ödün vermeden oluşturulan Peugeot standardını, markanın uzun yıllara dayanan köklü DNA’sına bağlılığı temsil ediyor.

Ok üzerinde yürüyen aslan logosu ilk olarak 1858 yılında yaratıldı ve 160 yıldır markayı sırtında taşıyor. Logo, marka tarafından üretilen Peugeot testere bıçaklarının üç özelliğini simgeliyor: esneklik, dişlerin kuvveti ve kesme hızı. Ok ise hız kavramını temsil ediyor.

Aslan’ın sağlam, güçlü ve sarsılmaz karakteri

Bu heykel, Peugeot Design Lab tasarımcıları tarafından yaratıldı. Bu tasarımcıların görevi Peugeot markasının sahip olduğu uzmanlığı kullanarak marka için otomobil dışı ürünler geliştirmek ve otomotiv dünyasının dışındaki müşterilerle çalışmak.

Peugeot Tasarım Başkanı Gilles Vidal yapmış olduğu değerlendirmede: “Tasarımcılarımız akıcı çizgilere sahip geleneksel ve sonsuz bir Aslan heykeli tasarımına imza attı. Heybetli boyutları Aslan’ın sağlam, güçlü ve sarsılmaz karakterini vurguluyor. Dimdik, saldırgan olmadan ileriye doğru atılan duruşuyla Aslan geleceğe umutla bakıyor ve güven veriyor” dedi.