Peugeot Türkiye, geçmiş 10 yılın rekorunu kırdı

1137
Peugeot Türkiye, 2019 yılının ilk 3 ayında başarılı bir performans sergileyerek büyüme trendini devam ettiriyor. Ocak-Mart döneminde toplam otomotiv pazarı %44 daralırken Peugeot Türkiye, %5,5 pazar payı ile 5. sıraya yükseldi. Ayrıca Mart ayının sonuçlarına bakıldığında toplam pazarda %6,3 pazar payı elde ederek geçmiş 10 yılın rekorunu kırdı.

Peugeot Türkiye, 3.578 adet binek ve 1.300 adet hafif ticari araç olmak üzere 2019 yılının ilk 3 ayında toplam 4.878 adet araç satışı gerçekleştirerek pazar payını %4,4’den %5,5’e çıkararak, pazar payını en çok artıran 2. marka oldu. Bu sonuçlarla birlikte toplam satış sıralamasındaki yerini 5 basamak yükselten Peugeot Türkiye 5. sıraya yerleşti. Binek araç pazarı satış sıralamasında da 6 basamak yükselen Peugeot Türkiye, %4.5’den %5.2’e yükselttiği pazar payı ile 5. sırada yer aldı. Hafif ticari pazarı satış sıralamasında ise 4 basamak yükselen Peugeot Türkiye, %2,6’dan %6,6’ya yükselttiği pazar payı ile 4. sıraya yerleşti.

Peugeot Türkiye, hafif ticari araç pazarında 4. sırada

2019 yılının ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç: “Sene başında açıkladığımız toplam satış hedefimizi 26 bin adetle %5 pazar payı elde etmek üzere planlıyoruz. Grup stratejimiz ve müşteriyi markanın merkezinde konumlandırma yaklaşımımız ile emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Mart ayında elde ettiğimiz %6,3 pazar payı ve sene başından bu yana toplam satışlardan aldığımız %5,5 pazar payı bunun bir göstergesidir. Ayrıca Mart ayı itibariyle Türkiye pazarına sunulan Yeni Peugeot Rifter ve Yeni Peugeot Partner Van modellerimizin lansmanı ile Hafif Ticari araç pazarında %7,7 pay elde ederek 4. sıraya yerleştik. Yeni modellerimizin bu başarısı ile hafif ticari araç pazarındaki pazar payımızın daha da yükseleceğine inancımız tam” dedi.