Peugeot, yeni elektrikli bisikletini tanıttı

2361

Peugeot’nun eM02 FS Powertube dağ bisikleti, markanın yeni nesil elektrikli bisiklet (eBike) serisinin öncüsü olarak devreye giriyor. Kadroya entegre edilen kompakt boyutlu batarya akıcı ve bütünleşik bir tasarım sunuyor.

İlk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda Peugeot Rifter 4×4 Concept ile tanıtılan yeni nesil elektrikli bisiklet çift amortisörlü yapısıyla zorlu dağlık arazide bile rahat bir kullanım vaat ediyor.

125 kilometreye kadar bir menzile imkan tanıyor

Yeni Peugeot eM02 FS Powertube (e = elektrik M = dağ, 02 = orta menzil, FS = tam süspansiyonlu) entegre bataryaya sahip kadrosu ile tamamen yenilikçi bir yaklaşım ortaya koyuyor. Dayanıklılık ve cross için tasarlanan bu yeni dağ bisikleti Cenevre’de Peugeot Rifter 4X4 Concept ile birlikte tanıtıldı. Ön ve arka süspansiyon sistemi kadar 27,5 inç çapındaki jantlar da konforu tesis ederken arazi kullanımını destekliyor. Elektromotor ve 500 Wh BOSCH bataryadan oluşan sistem 125 kilometreye kadar bir menzile imkan tanıyor. Saten kaplamalı eloksal sarı renk, Peugeot Rifter 4X4 Concept’in tasarımını tamamlıyor.