Polen Filtresi değişimi hayat kurtarıyor!

1287

Zamanında değiştirilmeyen polen filtresi; astım, alerjik rinit, lejyoner hastalığı gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarıyor.

BMW‘nin Türkiye Distribütörü olan Borusan Otomotiv‘in Yetkili Servisi BemCar Otomotiv, sağlıklı ve güvenli yolculuklar için polen filtresi değişiminin önemine dikkat çekiyor. Direkt olarak otomobilin iç mekanındaki hava kalitesine etki eden polen filtresi, özellikle bahar aylarında bitkiler arasındaki etkileşim sonucu ortaya çıkan polenlerin, yaşam alanına girmesini önlüyor. Polen filtreleri sadece bununla sınırlı kalmayarak özellikle şehir içindeki toz ve partiküllerin iç mekana sızmasını da engelliyor.

Birçok hastalığa davetiye çıkartıyor!

Değişimi geciktirilen polen filtreleri üzerinde zamanla biriken polen, toz, partiküller, böcek tortuları ve hatta ağaç yaprakları, havalandırma sisteminin verimsiz çalışmasına neden olurken, kötü kokulara da sebep oluyor.

Camların buğulanmasına da sebep olarak sürüş güvenliğini tehdit eden değiştirilmemiş polen filtreleri; astım, alerjik rinit, lejyoner hastalığı gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarıyor. Borusan Otomotiv Yetkili Servisi BemCar Otomotiv, her periyodik bakımda veya her mevsim başlangıcında, orijinal ekipmanlarla filtrenin değişimini öneriyor.