Premium C SUV segmentinin yeni yıldızı DS 7 Crossback de hibritlendi

2996

DS Automobiles,DS 7 CROSSBACK ile premium C SUV segmentinde yüksek performanslı bir hibrit ve bununla birlikte ileri teknolojinin gelmiş olduğu en son noktayı kullanıma sunuyor.

Yüksek performanslı hibrit teknolojisi sunan ilk otomobil üreticisi

Cesaret mükemmelliği beraberinde getiriyor. DS Automobiles, premium C SUV segmentinde benzinli ve elektrikli motoru bir arada kullanan yüksek performanslı bir hibrit teknolojisi sunan ilk otomobil üreticisi oldu.

2018 yılında satışa sunulan gelişmiş DS 7 CROSSBACK ürün yelpazesi, yenilikçi DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 modeli ile yeni ufuklara doğru yelken açıyor. Premium C SUV müşterilerine ilk kez biri içten yanmalı ve diğer ikisi elektrikli olmak üzere üç motorlu ve farklı sürüş modlarına sahip bir yapı kullanıma sunuluyor. Söz konusu teknik yapı, mümkün olan en iyi benzinli ve elektrikli motorları bir arada sunarken fren ve yavaşlama anındaki enerji geri kazanımı verimliliği daha da geliştiriyor.

Güçlü ve Akıllı: Toplam 300 HP sistem gücü

Hibrit sistem 200 HP (147 kW) gücünde benzinli ve iki adet 109 HP (80 kW) gücünde elektrik motoru olmak üzere toplam 300 HP sistem gücü ve 450 Nm tork kullanıma sunuyor. Güç, yeni sekiz kademeli otomatik şanzıman üzerinden tekerleklere aktarılıyor.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 13,2 kWh kapasiteli bataryalarıyla tamamen elektrikli sürüş modunda 50 kilometre (NEDC sürüş döngüsünde 60 km) sıfır emisyonlu sürüş sunuyor. Söz konusu menzil ev ile iş arasındaki sürüşleri desteklerken otoyolda 135 km/s’ye kadar maksimum hıza imkan tanıyor. Bataryaların şarjı azaldığında veya maksimum çekiş gereken durumlarda gereken gücü içten yanmalı motor sağlıyor.

Hybrid sürüş modu ve 4WD dört tekerlekten çekiş sürüş modu

Sistem Zero emission, Sport, Hybrid ve 4WD olmak üzere dört farklı sürüş modunu kullanıma sunuyor. Otomobil ; konforlu, sessiz ve sıfır emisyonlu sürüş için her zaman varsayılan mod olan Zero emission sürüş modunda çalışıyor. Sport sürüş modunda güç ve sürüş keyfi optimize ediliyor. Hybrid sürüş modu performans ile yakıt ekonomisini otomatik olarak optimize ederken, sistem emisyon salım değerini 50 gr/km’nin altında olacak şekilde sistemi yönetiyor. 4WD dört tekerlekten çekiş sürüş modu ise tüm sürüş koşullarında maksimum yol tutuş sağlıyor.

FormulaE’den elde edilen bilgi birikimi ve deneyimden yararlanan DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, sürücü yavaşlamak için ayağını gazdan çektiğinde veya durmak için frene bastığında devreye giren “BRAKE” fonksiyonuile enerji geri kazanımı sağlıyor. Başka bir fonksiyon olan “E-SAVE”, sürücünün seyahatinin son 10 veya 20 kilometresini tamamen elektrik modunda tamamlaması için gerekli olan enerjiyi yedekliyor.

Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranda yer alan haritasürücüye sıfır emisyon modunda kalan menzili veya yakındaki şarj istasyonlarını gerçek zamanlı olarak gösteriyor.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4’ün bataryası 32 Amper’lik Wallbox üzerinden 6,6 kW şarj ünitesi ile 2 saatte ve geleneksel topraklı priz üzerinden 8 saatte şarj edilebiliyor.

Geniş yaşama alanı ve iyi düşünülmüş detaylar

Zemine zekice entegre edilen bataryalar sayesinde DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 içten yanmalı motora sahip versiyonda sunulan yaşama alanı ile bagaj kapasitesini birebir sunuyor. Heyecan uyandıran çekici dış tasarımı yeni kristal gri gövde rengi ile 19 inçlik alaşım jantlar tamamlıyor. Örneğin vites kumandası üzerindeki “E” kabartması gibi detaylar DS E-TENSEelektrikli konsept otomobile gönderme yaparken, DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 inci gri rengiyle DS RIVOLIiç mekan tasarım konseptini gözler önüne seriyor.

Dikkat Çeken özellikler

• DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, şarj edilebilir hibrit teknolojisini kullanan ilk premium C SUV.
• PureTech benzinli motor ve iki adet elektrik motorundan oluşan sistem toplamda 300 HP güç ve 450 Nm torku dört tekerlekten çekiş sistemi üzerinden yola aktarırken benzersiz bir performans sunuyor.
• 13,2 kWh kapasiteli bataryalar WLTP standardına göre 50 kilometreye kadar tamamen elektrikli menzil sunuyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER: PLUG-IN HYBRID DS7 CROSSBACK E-TENSE 4×4

Hibrit araç tipi Benzinli şarj edilebilir hibrit
Ortalama menzil Elektrikli sürüş modunda 50 km (WLTP)
Karma koşullarda yakıt tüketimi <2,2 lt/100 km (WLTP)
Karma koşullarda CO2emisyon salınımı <49gr/km (WLTP)