PSA Grubu Autobest 2019 ödülünün sahibi oldu

1218

PSA Grubu’nun yeni nesil LAV (Leisure Activity Vehicle) aracı Autobest 2019 ödülünün sahibi oldu.
31 Avrupa medyasından oluşan jüri tarafından verilen bu prestijli ödülü 2019 yılında Yeni Peugeot Rifter, Opel Combo Life ve Citroen Berlingo kazandı.

Autobest Ödülü:”Avrupa’nın Alıma En Değer Otomobili”

PSA Grubu Avrupa’da 20 yılıa şkın süredir (LAV) segmentinin öncüsü ve geçmişten bugüne lideri Konumunda. Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan PSA Grubu’nun Programlar ve Stratejiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Olivier Bourges “Bu ödül ekip çalışmalarını ödüllendiriyor ve müşterilerimize özgü en iyi teklifi sunmayı, markalarımızı farklılaştırmayı ve yatırımlarımızın verimliliğini ve özel kaynaklarımızı artırmayı hedefleyerek oluşturduğumuz Temel Model Stratejimizle yaptığımız geliştirme seçimlerimizin doğruluğunu ortaya koyuyor”dedi.

Autobest Ödülü:”Avrupa’nın Alıma En Değer Otomobili”

Autobest “Avrupa’nın Alıma En Değer Otomobili” Ödülü, 2001 yılından beri araç modellerini en iyi fiyat / performans / ekipman özelliklerine göre değerlendiriyor. Ödül alan otomobil 31 Avrupa ülkesinden 31 uzman gazetecinin oylarıyla 13 kritere göre değerlendirildi. Kriterler fiyat-kalite, tasarım, konfor, teknolojiler, hizmet kalitesi, dağıtım ağlarında yedek parçaların bulunması olarak belirlendi.
Finale kalan 6 araç arasında yapılan karşılaştırmalı testlerden sonra, bu prestijli seçimin kazananı en fazla oyu alan model oldu.