PSA Türkiye, Opel’in İzmir’deki arazisi ile ilgili açıklama yaptı

1848
PSA Türkiye, Opel arazisi ile ilgili açıklama yaptı

Volkswagen’in Türkiye yatırımı için ilgilendiği Opel’in İzmir Torbalı’da bulunan arazisi ile ilgili Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’den açıklama geldi. 

Yapılan kısa açıklamada Groupe PSA, sahibi olduğu Opel markasının İzmir’in Torbalı ilçesinde yer alan arazisine yatırım yapılacağı belirtildi.

Fabrika arazisi yedek parça deposu yapılacak

Opel’in Torbalı arazisini Groupe PSA’nın Avrupa’daki stratejik yedek parça dağıtım deposu haline getirmeyi planladıklarını belirten Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, projenin detayları netleştiğinde ayrıca duyurusunu yapacaklarını söyledi.

1990 yılında devreye alınan ve 2000 yılında kapanan Opel tesisini tüm Groupe PSA markaları için stratejik bir yedek parça deposu haline getirmek istediklerini söyleyen Cornuaille; “Groupe PSA, Türk ekonomisine ve pazarına inanıyor. Sahibi olduğumuz Peugeot, Citroën, DS ve Opel markalarıyla birlikte yatırımlarımıza ve büyümeye devam edeceğiz. Opel’in Torbalı arazisine gerçekleştirmeyi planladığımız proje ile de bu bakış açımızın ne kadar arkasında olduğumuzu doğruluyoruz.” dedi.

Torbalı arazisinin Groupe PSA’ya ait olduğunu belirten Cornuaille, Opel’in bu araziye başka bir marka tarafından fabrika yatırımı yapılmasıyla ilgili herhangi bir müzakeresinin olmadığının da altını çizdi.