Qashqai, Ekim ayında pazar payını yüzde 75 arttırdı!

2346
Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök

Ekim ayında satışa çıkan Qashqai, Eylül ayına göre Pazar payını %75 arttırarak, segmentinde satılan her 3 otomobilden biri oldu.

Temmuz ayında dünya ile aynı anda Türkiye’de piyasaya çıkan dünyanın en çok satan SUV modeli ve Ekim ayı başında satışa çıkan Avrupa’nın en çok satan crossover modeli Qashqai ile dikkatleri üzerine çeken Nissan, Ekim ayında toplam 4301 adet satış ile pazardan %4,7 pay aldı.

X-Trail ve Qashqai Lider

Nisan-Ekim dönemindeki satış rakamı 19 bin 470 olan Nissan, pazardan %3,46’lık pay aldı. Dünyada satış rekorları kıran X-trail ve Qasqai ile liderliğini sürdüren Nissan, X-Trail ile Ekim ayının en çok satan SUV modeli oldu. Ekim ayında satışa çıkan Qashqai ise Eylül ayına göre Pazar payını %75 arttırarak, segmentinde satılan her 3 otomobilden biri oldu.

Özkök:Nissan Intelligent Mobility vizyonunun parçası olan otomobillerimize yoğun ilgi, artarak sürüyor

Nissan’ın Türkiye’de artan pazar payını değerlendiren Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Nissan Intelligent Mobility vizyonunun parçası olan otomobillerimize olan yoğun ilgiden oldukça memnunuz. Bu yaz satışa çıkan X-Trail ve geçen ay satışa çıkan yeni Qashqai’nin bu artışa katkısı oldukça büyük. Bu artışın yıl sonuna dek devam edeceğini öngörüyoruz” dedi.