Red Bull Honda’da 2020 hedefi şampiyonluk

26265
Red Bull Honda'da 2020 hedefi şampiyonluk
Red Bull Racing Takım Direktörü Christian Horner

Red Bull motor sporları şefi Helmut Marko, takımın F1 2020 şampiyonluğu için, her zamankinden daha hazır olduğunu söyledi.

2014 yılından bu yana Mercedes takımına üstünlük sağlayamayan Red Bull , Honda ile önemli bir aşama kaydetti. Red Bull, geçtiğimiz sezon F1 takımları arasında en ciddi gelişimi sağladı. Motor sporları şefi Helmut Marko, , 2020 için takımın mazeretinin olmadığına vurgu yaparak, şampiyonluğun en hazır adayı olduklarını söyledi.

Red Bull Racing Takım Direktörü Christian Horner, Max Verstappen ve Red Bull Racing Motor Sporları Şefi Helmut Marko…

Şampiyonluk için ‘En Hazır Takım’ iddiası

Red Bull motor sporları şefi Helmut Marko, takım ve motor ortağı Honda tarafından kaydedilen ilerleme sayesinde Max Verstappen’in 2020 sezonunda Lewis Hamilton’u rahat geçebileceğini öne sürdü. Marko, “Yeni yıla her zamankinden daha iyi ve harika bir konseptle giriyoruz. Şimdi gelişimin hakkını teslim etmek zorundayız” dedi.

“Mercedes ve Ferrari’den performans eksikliğini gidereceğiz!”

Red Bull’un 2019’da Honda ile ilk sezonunu yaşadığını belirten Helmut Marko,”Honda motor performansı konusunda son iki yılda önemli ilerleme kaydetti, ancak çoğu durumda hala Mercedes ve Ferrari’den performans eksikliği var. Bu boşluğu 2020’de kapatacağız”dedi.