Renault aradığını buldu: Alonso Renault F1 Team’de!

7562
Fernando Alonso

Ve Renault F1 Team aradığını buldu. İki kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Fernando Alonso, Renault’ya sansasyonel bir geri dönüş yapıyor. Alonso Renault takımı ile iki yıllık bir sözleşmeye imza attı.

2003-2006’da Renault ile yarışan ve 2008-2009’da iki sezon F1 Dünya Şampiyonluğunu kazanan, F1 dünyasının en deneyimli pilotlarından biri olan Alonso F1’e McLaren’de yarışırken veda etmişti.Geçtiğimiz on yıl boyunca Renault’da çok şey değişmesine rağmen, Enstone‘da deneyimli spor direktörü Alan Permane de dahil olmak üzere takımda önceden Fernando Alonso’yu çok iyi tanıyan birçok yönetici ve çalışan var.Ayrıca McLaren ve Ferrari’de birlikte çalıştığı şimdiki Renault Teknik Direktörü Pat Fry ile tekrar bir araya gelecek olan Alonso, takımda yabancılık çekmeyecek.

Ricciardo ve Sainz Renault’yu terk etti. Alonso, takıma yeni heyecan getirecek!

Pandemi nedeniyle kuşa dönen 2020 sezonu, aslında takımlar için 2021’e hazırlık şeklinde geçiyor. Bilindiği gibi, Renault piloltlarından Daniel Ricciardo, sezon sonunda Renault’yu McLaren’e katılmak üzere bırakıyor.

Alonso-Button

Geçen hafta takım patronu Cyril Abiteboul, Renault’nun “büyük isimler” ile konuştuğunu doğrulamıştı. Görüşülen isimler arasında Alonso ve Vettel vardı. İlk anlaşma Alonso ile yapıldı. Bu durumda Vettel’in Renault’ya gelmesi zor artık. Çünkü iki pilot da ikinci pilotluğu kabul etmeyecek. Bu durumda Renault ikinci pilot olarak Esteban Ocon ile devam edecek.

Cyril Abiteboul, “Hızlı bir sürücüye ihtiyacımız var ve Renault’nun projesini anlayabilecek ve bir sürücüye ihtiyacımız var” demişti. O pilot bulundu: Fernando Alonso…

Önümüzdeki yıl Temmuz ayında 40 yaşına girecek olan Alonso, son olarak 2018’de F1’de McLaren ile yarışmıştı.