Renault Arkana’nın Dünya prömiyeri yapıldı

3439

Moskova Uluslararası Otomobil Salonunda Renault ARKANA‘nın Dünya prömiyeri yapıldı. Renault‘nun C-Segmentindeki yeni oyuncusu Arkana, sedanın zarafeti ile SUV’un sağlamlığı arasında eşsiz bir füzyon sağlayan kendine özgü bir coupé-crossover.

C segmenti şu anda otomotiv endüstrisinin, özellikle SUV’ların en dinamik ve zorlu sektörü. Tüketicilerin ihtiyaçları gittikçe daha çeşitli hale geliyor. ARKANA, zor beğenen tüketicilerin yeni beklentilerinden doğdu, demek yanlış olmaz. Bir sedanın zarafeti ile SUV’un sağlamlığı arasında şaşırtıcı bir denge sağlayan Arkana, güçlü ve çekici bir tasarıma sahip.

Önce Rusya pazarı, sonra Dünya pazarı

Renault grubunun yeni stratejileri sonucu doğan Renault Arkana, 2019 yılında önce Rusya’da satışa sunulacak, daha sonra Avrupa ve Asya ülkelerinde satışa çıkacak. Arkana Rusya yanı sıra farklı ülkelerde de üretilecek. Türkiye’de üretim planına alınıp, alınmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Renault Arkana’nın teknik detayları sır gibi saklanıyor

Her ne kadar ilk dünya prömiyeri Rusya Otomobil Fuarı’nda yapıldıysa da, Arkana’nın gerçek yüzü ve teknik detaylarını önümüzdeki Ekim ayında yapılacak Paris Otomobil Fuarı’nda görebileceğiz.