Renault, Cannes Film Festivali işbirliğinin 35. yılını kutluyor

1812

Renault, 8 – 19 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşecek 71. Cannes Film Festivali’nde bir kez daha yerini alıyor. 170 adet Renault Espace ve 130 adet Talisman olmak üzere 300 adet Renault’dan oluşan resmi filoya, Renault Trafic SpaceClass ve Yeni Renault Koleos ayrıca ZOE ve Twizy’den oluşan bir filo da eşlik edecek.

Festival süresince Renault’lar sinema seansları ve röportajlar arasında kırmızı halıya VIP konukları taşıyacak. Bu kapsamda festival boyunca 20 binin üzerinde yolculuk yapılması planlanıyor.

Renault 1983’ten bu yana Cannes Film Festivali resmi ortağı

İlk yıllarda katılımcıların Saray basamaklarına kadar yürüyerek gittiği Cannes Film Festivali, büyük bir hızla yaygınlaşarak en büyük uluslararası film festivaline dönüştü. 1983 yılında Renault Cannes Film Festivali’nin iş ortağı oldu.

Renault 120. yılını sinema ile kutluyor

Renault’nun sinema ile bağı 1889 yılına uzanıyor. Lumière kardeşlerin kurdukları ilk sinema stüdyolarının, Renault fabrikasına yakın olması nedeniyle kurulan bağ ile Renault markası, yapımcıların ayrıcalıklı ortağı haline geldi. Renault otomobilleri ilk olarak reklamlarda ve ardından Jacques Tati, Claude Sautet, Claude Lelouch, Steven Spielberg, James Cameron, Wim Wenders, Xavier Dolan gibi ünlü yönetmenlerin filmlerinde boy göstermeye başladı.