Renault F1 Team’in hedefi Q3 başarısını yarışa taşımak!

1923
Renault F1 Team

Formula 1 Abu Dabi GP’sinin sıralama turlarındaki performansıyla göz dolduran Renault F1 Team, bu başarısını yarışta da sürdürmek istiyor.

Bugün yapılan sıralama turlarının son seansı Q3’e kalma başarısı gösteren Renault pilotları Nico Hulkenberg ve Daniel Ricciardo, sezonun son yarışı Abu Dabi GP’sinden iyi puanlarla ayrılmak istiyor. Renault pilotları Daniel ve Nico, Rus Grand Prix’sinden bu yana ilk kez Renault RS19 otomobilleri ile Q3’e kaldı.

Hulkenberg: Elimden gelenin en iyisini yaptım

Startta 10. sırada yer alacak olan Renault’nun Alman pilotu Nico Hülkenberg, yarış ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı; “Üç seans boyunca yaptığım turlardan memnun kaldım. Başlangıçta biraz zorlandım. Elimden gelenin en iyisini yaptım. Antrenmanlarda biraz geride kaldık. Ama çabuk toparlandık. Ekip gece boyunca çalıştı. Sıralama turlarında iyi bir performans yakaladık. Takım her yarış daha iyiye gidiyor. Bence yarın heyecan verici ve sıkı olacak.

Ricciardo: İyi bir dönüş yaptık

Abu Dabi GP’sinde 8. sırada start alacak olan deneyimli pilot Daniel Ricciardo’nun görüşleri ise şöyle; “Bugünkü sıralama turları sonucundan gerçekten çok mutluyum. Her iki aracın da Q3’te olması harika. Cuma gününden itibaren iyi bir dönüş yaptık ve bu konuda en çok gurur duyduğum şey bu.”