Renault Formula 1 Takımı Çin’den puanla döndü

2288
Formula1 tarihinin bininci yarışı olmasıyla ayrı bir öneme sahip olan Çin GP’sinde Renault Formula1 Takımı pilotlarından Daniel Ricciardo ilk puanını kazandı…

Ricciardo 7. sırada başladığı yarışı aynı sırada tamamlayarak 2019’a altı puan ile başlamış oldu. Takımın diğer pilotu Nico Hülkenberg ise yarışa 16. turda veda etmek zorunda kaldı.

Hülkenberg: Elimizden geleni yaptık ancak…

Yarışa 8. sırada başlayan Nico Hülkenberg yarış sonrasında,“Bugünkü yarış bizim için gerçekten bir hayal kırıklığıydı. Zor bir başlangıç oldu, bir sıra geri düştüm ve önümdeki araçları takip etmekte zorlandım. Pit stop sonrası araç trafiği ile karşı karşıya kaldım ve araçta bir güç kaybı hissettim. Sorunu gidermek için elimizden geleni yaptık ancak başarılı olamadık ve çekilmek zorunda kaldık. Bir sonraki yarışa kadar çalışıp her şeyi detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve daha güçlü bir şekilde geri döneceğiz” dedi.

Ricciardo: Alabileceğimizin en iyisini aldık

7. sırada başladığı yarışı aynı sırada tamamlayan Daniel Ricciardo ise Çin GP’si ile ilgili olarak, “Yarışı puan sıralamasında tamamlayarak takımımla ilk puanlarımı kazanmış olmaktan dolayı çok mutluyum. Bundan olumlu sonuçlar çıkaracağız. Kolay bir 7’ncilik gibi gözükmüş olabilir, ancak öyle değildi. Çok fazla mücadele etmek zorunda kalmadım ancak yarış boyunca arkamdaki araçlar beni çok zorladı. Önemli bir sonuç elde ettik, bugün için alabileceğimizin en iyisini aldık. Önümüzdeki birkaç yarışta da ilerleme kaydetmek ve işimize kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” dedi.

Yarışla ilgili görüşlerini açıklayan Renault Sport Formula 1 Takım Direktörü Cyril Abiteboul ise; “Daniel’in bu yarışta bizimle ilk puanlarını kazanmış olmasından dolayı mutluyuz. Yerini ve lastiklerini korumak için tek mola vererek bunu başardı. Nico ise ne yazık ki bir sorundan dolayı çekilmek zorunda kaldı. Bu durumu daha ayrıntılı inceleyip değerlendireceğiz. Şimdi önümüzdeki yarışa konsantre olacağız” dedi.