Renault Grubu’ndan elektrikli ve hibrit otomobil atağı

1899

Renault Grubu Başkan ve CEO’su Carlos Ghosn, “Drive the Future” stratejik planı çerçevesinde Renault ürün gamının elektrikli otomobil teknolojisinin devamı olan iki adımı açıkladı.

Renault Grubu, bu kapsamda ilk olarak 2019’da önce Çin pazarında sunacağı ulaşılabilir yeni bir elektrikli otomobil ile ilk adımı atacak. Ardından da en çok satılan Clio, Captur ve Megane modellerinde 2020 yılından itibaren hibrit ve şarj edilebilir hibrit versiyonlarının startını verecek.

Yeni modeller, yeni pazarlar

Renault %100 elektrikli mobilite kavramına öncü ve liderlik etme hedefine ulaşmak için SUV tarzından esinlenen A segmentinde yeni elektrikli otomobili K-ZE’yi gün yüzüne çıkardı.
Yeni model, belirgin çizgilerle sportif bir görünüm, kaslı ve kompakt bir yapıya sahip. Baştan çıkarıcı tasarımının ötesinde K-ZE, ev tipi priz ve şehir altyapısı ile uyumlu çift şarj sistemi sayesinde kolayca şarj edilebiliyor. K-ZE, elektrikli araç sürüş deneyimini en üst seviyeye taşıyan, arka park sensörleri, arka görüş kamerası ve internet bağlantılı navigasyon ve hizmet merkezi ekranı gibi bir dizi donanımla birlikte sunuluyor. Renault Grubu’nun yeni aracı K-ZE, A segmentindeki en yüksek mesafe olan 250 km NEDC menzile sahip.

Renault Grubu, K-ZE’yi ilk kez Çin’de pazara sunacak

Renault Grubu Başkan ve CEO’su Carlos Ghosn, konuya ilişkin “2008’de Renault Grubu, elektrikli otomobillerde öncüydü, bugün ise lider. Yepyeni modelimiz Renault K-ZE ulaşılabilir, şehirli ve SUV’den esinlenmiş bir otomobil. K-ZE, Renault Grubu’nun en güçlü yönlerini bünyesinde barındırıyor: Elektrikli otomobildeki liderliğimiz, ulaşılabilir fiyatlı otomobildeki uzmanlığımız ve sağlam ortaklıklar yapma kapasitemizden…” açıklamasını yaptı.

Clio, Megane ve Captur’a hibrit dopingi

Renault, ürün gamının elektrik teknolojisine geçişi konusunda tamamlayıcı bir adımı da açıkladı. Grup, 2020 yılında en çok tercih edilen modeller olan Clio’nun hibrit versiyonları, Megane ve Captur’un şarj edilebilir hibrit versiyonlarını Renault tutkunları ile buluşturacak.