Renault, Hulkenberg yerine Esteban Ocon ile anlaştı

1453
Renault Hulkenberg yerine Esteban Ocon ile anlaştı

1 yıldır Mercedes takımının test pilotluğu yapan eski Force India takımının başarılı pilotu Esteban Ocon 2020 sezonunda Ranault renkleriyle yarışacak.

Renault bu sezon randımanlı bir performans yakalamayan Alman sürücü Nico Hulkenberg’le yollarını ayırdı. Bu sezonu Hulkenberg ile tamamlayacak Renault, 2020 sezonunda takıma genç pilot Ocon ile devam edecek.

Hulkenber’den anlamlı sitem

Hulkenberg, takımdan gönderilmesini Twitter’da şöyle yorumladı: “Renault ile olan yolculuğun sezon sonunda sona ereceği üzücü, özellikle de hedeflerimize henüz ulaşamamışken. Bu sezon bir adım daha atmayı umuyorduk, ama maalesef bunu bugüne kadar yönetmedim. Sürücü seçiminin sadece performans ile ilgili olmadığını biliyoruz. Bir sürü faktör olduğu iyi biliniyor. Ama Formula 1 de öyle bir dünya. Kesinlikle farklı şekilde ayrılmak isterdim.”

Hatırlanacağı gibi Esteban Ocon, 2018’de Force India ile Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton’ın arkasından Spa’da üçüncü olmuştu.
Fransız sürücü, Force India’nın Kanadalı milyarder Lance Stroll tarafından satın alınmasından sonra kariyerine Mercedes’te yedek sürücü olarak devam etti.