Renault, Otonom Engel Tanıma Sistemi geliştirdi

2297

Renault, zorlu sürüş şartlarını yönetebilen ve yol üzerindeki engellerden profesyonel test sürücüleri kadar başarılı bir şekilde kaçınabilen bir otonom kontrol sistemini hayata geçirdi.

Renault Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, Silikon Vadisi’ndeki Renault İnovasyon Laboratuvarı’nda hayata geçirilen ve sektörde bir ilk olma özelliğine sahip Otonom Engel Tanıma Sistemi’ne alanında başarılı test sürücüleri ilham kaynağı ve referans oldu.

Profesyonel test sürücüleri tarafından test edilen sistem, Renault’nun sürüş destek sistemlerini (ADAS) ve güvenlik konusundaki başarılarını destekleyerek araç güvenliğini artırırken, otonom sürüş için de önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Renault Grubu, 2022 yılı itibarıyla lansmanı gerçekleştirilecek ve otonom sürüş becerilerine sahip 15’ten fazla Renault modelini hayata geçirecek

Bu teknolojiyle geniş kitlelere seri üretim “Mind off” teknolojisini sunan ve sürücüsüz otonom araçları kullanan ilk markalardan biri olmayı hedefleyen Renault Grubu, hayata geçirdiği bu yeni inovasyonla 2022 yılı itibarıyla lansmanı gerçekleştirilecek ve otonom sürüş becerilerine sahip 15’ten fazla Renault modelini de destekliyor.

Silikon Vadisi Renault İnovasyon Laboratuvarı Direktörü Simon Hougard, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Renault Grubu olarak ürün, teknoloji ve tasarım konusunda inovasyon lideri olmaya odaklandıklarını bildirdi.

Hougard, “İnovasyon çalışmalarımızda müşterilerimizin güvenebileceği daha güvenli ve konforlu bir yolculuk imkanı sunacak otonom sürüş teknolojileri geliştirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.