Renault, SUV segmentte pazar payını yenilenen modelleriyle artıracak

1576
Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş

Geçtiğimiz yıl SUV segmentinde 106 bin 672 adet satış gerçekleşti. Renault, SUV segmentte pazar payını yenilenen modelleriyle artıracak.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tercihler SUV segmentine yöneldi. Özellikle C-SUV alt segmenti Türkiye’de daha çok rağbet görüyor. Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş yenilenen Renault Kadjar ile ilgili görüşlerini paylaşırken, Türkiye SUV pazarına ilişkin kısa detaylar verdi.

SUV segmentinden en yüksek payı C-SUV alt segmenti alıyor

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş: “SUV segmenti son dönemde Türkiye’de yükselen bir trende sahip. 2015 yılında toplam pazardan aldığı pay yüzde 15 olan SUV segmenti, 2018 yılını yüzde 22 pay ile tamamladı. Geçtiğimiz yıl 106 bin 672 adet satışın gerçekleştiği SUV segmentinden en yüksek payı, 72 bin 308 satış adedi ve yüzde 68 ile C-SUV alt segmenti alıyor. Bu segmente ait Renault Kadjar, yenilenen tasarım ve özellikleri ile segmentteki konumunu güçlendirmeye hazırlanıyor. Daha modern ve şık görünümünün yanı sıra yüksek konfor ve kalitesi ile müşterilerin bu segmentte tüm beklentilerine cevap veren Yeni Kadjar ile segmentte daha üst sıraları hedefliyoruz. 2019 yılında, OYAK Grubu’nun katkıları ile Renault MAİS olarak yenilenen modellerimizi Türkiye’de otomobil severlerle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.