Renault, yeni dizel motor yatırımını iptal etti

555
Renault, yeni dizel motor yatırımını iptal etti

Renault, yeni dizel motor yatırımını iptal etti. Dünya otomotiv sektörünün dizel güç aktarma organları üretiminde önemli tedarikçilerin başında yer alan Renault, kullanımdaki motorları kullanmaya devam edecek.

Renault CEO’su Luca de Meo, hissedarlarına yaptığı açıklamada, yeni bir dizel motor geliştirmeye yatırım yapmayacaklarını, bunun yerine mevcut motorları yeni modellere uyarlayacaklarını söyledi.

Elektrikli araçlara geçiş sürecini hızlandıracak!

Otomobil üreticileri, kirlilik ve emisyonlar konusunda konulan daha katı kurallara uyma ve daha çevreci araçlara yönelik artan tüketici talebleri nedeniyle içten yanmalı motorlu araçlardan elektrikli araçlara geçiş sürecini hızlandırıyor. Elektrikli araçlara geçişte üreticileri zorlu bir rekabet süreci beklerken, Renault da daha önce yeni dizel araçlara yapılması düşünülen yatırım kararından tamamıyla vazgeçtiğini duyurdu.

Bilindiği gibi Renault kendi motorlarını yapıyor ve uzun süredir diğer üreticilere de dizel güç aktarma organları tedarik ediyor. Bu kararla Renault, grup maliyetlerini de düşürmüş olacak ve elektrikli araçlara geçiş sürecini hızlandıracak!