Renault’dan Alonso ile ilgili beklenen resmi açıklama geldi!

4608

Renault, Fernando Alonso transferi ile ilgili resmi açıklamayı; “Renault DP World F1 Ekibi, Fernando Alonso’yu Esteban Ocon ile birlikte 2021 sezonu için sürücü kadrosuna katmaktan mutluluk duyuyor” cümlesi ile duyurdu.

Renault Sport Racing patronu Cyril Abiteboul imzasıyla yapılan yazılı açıklama şöyle: “314 Grand Prix startı, 32 galibiyet ve 97 podyum ile Fernando Alonso önümüzdeki sezonlarda Renault DP World F1 Takımı‘nda mücadele edecek.. Takım ve Fernando Alonso arasındaki güçlü tarihi ve duygusal bağ göz önüne alındığında – Renault ve Fernando iki dünya şampiyonluğu unvanını 2005 ve 2006’da birlikte kazandılar – bu karar hem cesur hem de gelecek için anlamlı.”

“Fernando’nun savaşçı ruhu tüm ekibe fayda sağlayacak”

Cyril Abiteboul

“Renault, değerleri ile Formula 1’deki en büyük markalardan biridir. Fernando, diğer deneyimlerle zenginleşerek F1’e dönen çok sevilen, ekibi ile inşa etmeye istekli olan büyük bir sürücüdür. Kendini ve yaratıcılığını aşan çalışma ilkeleri ile Fernando’nun azim ve saf yetenekleri ile tanımlanan DNA’sı bu birliği açık bir hale getirdi. Kazanmak için birlikte çabalayacağız ve Renault’nun motorsporlarının zirvesinde yer almasını sağlayacağız. Arzumuz iki tamamlayıcı etmen etrafında bir ekip oluşturmak. Deneyim ve gençliği birleştirerek, değerlerini ve yeteneklerini projenin hizmetinde bir araya getirmek için çabalayacağız. Fernando’nun savaşçı ruhu tüm ekibe çok yarar sağlayacak ve herkesin hedefe ulaşmasına katkıda bulunacak.”

“Alonso transferi, Renault’nun F1’e verdiği önemin göstergesi”

Fernando Alonso‘nun takıma katılması Groupe Renault’nun F1’e olan bağlılığını sürdürme ve zirveye tekrar dönme hedef ve planının bir parçası. Ekibimizdeki varlığı, spor seviyesinde müthiş bir varlıktır, aynı zamanda çok bağlı olduğu marka için de geçerlidir. Ekip ve taraftarlar arasındaki bağın gücü onu doğal bir seçim haline getiriyor. Geçmiş başarılara ek olarak, cesur bir karşılıklı seçimin yanı sıra gelecek için bir projedir. Deneyimi ve kararlılığı, takımı modern Formula 1‘in talep ettiği mükemmelliğe götürmek için birbirimizden en iyi şekilde yararlanmamızı sağlayacaktır. Ayrıca çok hızlı büyüyen ekibimize, engelleri aşmak için bir yarış ve kazanma kültürü getirecek. Esteban’ın yanı sıra misyonu Renault DP Dünya F1 Takımı‘nın 2022 sezonuna mümkün olan en iyi koşullarda hazırlanmasına yardımcı olmak olacak.”

Fernando Alonso: İlkelerim ve hırslarım var”

Sözleşmeye imza attıtan sonra Fernando Alonso’nun yaptığı açıklama ise şöyle: Renault ailem, Formula 1’deki iki dünya şampiyonluğu ünvanımla en sevdiğim anılarım hala hafızalarda canlı duruyor. Şimdi ileriye bakacağız. Bu büyük bir gurur kaynağı ve muazzam bir duygu ile kariyerimin başlangıcında bana şansımı veren ve şimdi bana en üst seviyede dönme fırsatı veren takıma geri dönüyorum. Ekibin projesi doğrultusunda ilkelerim ve hırslarım var. Takımdaki ilerlemeler önümüzdeki sezonun hedeflerine güvenilirlik kazandırıyor. Tüm yarış deneyimimi mühendislerden mekaniğe ve takım arkadaşlarıma kadar herkesle paylaşacağım. Ekip de, ben de podyuma geri dönmek istiyoruz ve güzel olan bunu başaracak araçlara sahibiz.”


  • F1 HABERLERİ