Renault’dan Daniel Ricciardo’ya veda mesajı!

3775
Daniel Ricciardo

2020 Abu Dabi Grand Prix’si Daniel Ricciardo’nun Renault DP World F1 Team ile son yarışı. İki yıllık kontratı sona erdi. Bu süreçte Daniel Ricciardo Renault takımına birçok artı sağladı ve takımın 10 yıllık podyum bekleyişini sona erdirdi.

Daniel Ricciardo, 2019 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonu başlamadan önce, oldukça başarılı olan Formula 1 kariyerinde Renault ile yeni bir yolculuk için takımla sözleşme imzaladı. F1’de 7 kez yarış kazanan Daniel, gülüşü, cıvıl cıvıl kişiliği ve Formula 1 aracının direksiyonundaki inkar edilemez yeteneğiyle takıma yeni bir enerji getirdi.

Bu hafta sonu Abu Dabi’de Daniel 38. kez siyah ve sarı renkli aracı ile sıraya girecek ve ekip, sürekli gülümseyen Avusturalyalıya sevgiyle veda edecek.

Daniel’e son iki yılda takıma katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz”

Renault DP World F1 Takımı sorumlusu Cyril Abiteboul; yayınladığı veda mesajında şunları söyledi: “Takım, Daniel’le 2018’de kontrat imzaladığında, açıkça çok dikkat çekti ve padokta bazı kaşların kalktığını gördük. Bu, birden fazla Grand Prix kazananla yola çıkmanın getirdiği baskı ile birleştiğinde zor bir yola çıktığımızın beyanı idi… O yıl güçlü ilerlemenin ardından hedefler çok açıktı. 2019 genel şampiyona açısından hayal kırıklığı yaratırken, Kanada ve İtalya’da olduğu gibi unutulmaz anlar yaşandı. Bu anlar bizim istediğimizden daha az olsa da, Daniel gibi yetenekli bir pilota sahip olmak takıma net ve gerekli değişiklikleri getirdi ve onun etkisi sadece pilotajın ötesine geçti.

Bu sezon, Daniel ile devam etmek doğru karardı. Profesyonellik gereği gelecek sezon için ayrılacağını duyurduktan sonra da performansından bir şey kaybetmeden elinden geleni yaptı. Almanya’da ilk podyuma çıktığı an, bizim için yüksek bir noktaydı ve takımın yolculuğunda üzerine inşa edeceğimiz önemli bir dönüm noktasına işaret etti. Renault’dan Alpine’e geçerken bu yeni aşamada, Daniel’in bıraktığı miras takımımızın ayrılmaz bir parçası olmaya devam edecek. Etkisi sayesinde takımın çok daha iyi bir pozisyonda olduğu yolda, gelecek sezon rakibimiz olarak onunla savaşmayı dört gözle bekliyoruz. Daniel’e son iki yılda takıma katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve yeni yolunda en iyisini diliyoruz.”