Robot taksiler geliyor, hazır olun!

1945

Tamamen otonom, sürücüsüz otomobillerin caddelerde kullanılması artık hayal olmaktan çıkıyor. Bir bilim kurgu filminden çıkmış gibi gözüken şey, çok yakında gerçeğe dönüşecek ve robot taksiler hayatımıza hızla girecek.

Otonom otomobillerin gündelik hayatta kullanıcılara sağladığı faydaların ne olacağı araştırıldı. Bu soruya verilen ilk üç cevap sırasıyla ‘’daha rahat sürüş’’, ‘’daha az stres’’ ve ‘’daha az kaza’’ oldu. Buda gösteriyor ki, ‘Emisyonsuz, kazasız, stressiz sürüş’ artık çok yakın…

Robot taksi uygulaması 2022 yılında tamamen yaygınlaşacak

2020 yılının başından itibaren Bosch, Daimler ile iş birliği içerisinde tamamen otonom, sürücüsüz otomobillerin caddelerde kullanılmasını sağlayacak. Bu durum, şehirlerdeki trafik akışını iyileştirecek ve trafik emniyetini artıracak. Kullanıcılar, akıllı telefonlarını kullanarak bir paylaşımlı otomobil veya robot taksi siparişini rahatlıkla verebilecek. Robot taksi uygulamasının 2022 yılında tamamen yaygınlaşması öngörülüyor. Bosch’un bu alandaki çalışmalarıyla ağa bağlı ve otonom sürüş, mobiliteyi stressiz ve bunun neticesinde kazasız hale getirecek.