Rolls-Royce, Black Badge Ghost’u tanıttı

483

Rolls-Royce, 2016’da Wraith ve Ghost ile Black Badge’i piyasaya sürmüştü, onları ardından 2017’de Dawn ve 2019’da Cullinan izledi. Bugün, Black Badge’in yeni, Post Opulent ifadesi aileye katılıyor.

  • Şimdiye kadarki en saf ve teknolojik olarak en gelişmiş Black Badge motorlu otomobil, Black Badge Ghost olarak karşımıza çıkıyor.

Lüks otomobil üreticisinin son derece başarılı bu modelini özel kılan tarihin en siyah otomobili olması. Rolls-Royce otomobil endüstrisinin en koyu siyahını oluşturmak için 45 kg’lık boyayı atomize ederek fırında kurutulmadan önce elektrostatik yüklü beyaz bir gövdeye uyguluyor.

Markanın imza niteliğindeki parlak piyano kaplamasını elde etmek içinse dört ustadan oluşan bir ekip, elle cilalamadan önce iki kat şeffaf kaplama gerçekleştiriyor.

Standart Ghost’da bulunan çift turbo şarjlı 6.75 litrelik V12 motorun ayarlanmış bir versiyonuyla çalışıyor. Şimdi, sedanın maksimum çıkışını 592 bhp ve 900 Nm’ye çıkaran ekstra 29 bhp ve 50 Nm tork var. Güç, sekiz ileri otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe de aktarılıyor.