Rolls-Royce’un yeni SUV aracının adı ”Cullinan”

1630

Rolls-Royce lüksü yeniden tanımlayacak olan SUV aracını 3 yıl önce Financial Times’da çıkan bir yazıyla duyurmuştu. Rolls-Royce bugün, yeni motorlu aracının isminin ”Cullinan” olacağını duyurdu.

Rolls-Royce CEO’su Torsten Müller konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu isim bizim sıradışı yeni aracımıza tıpatıp uyuyor.”Cullinan”, kusursuz kalitesiyle, gerçek lüksün olasılıklarını yeniden kalibre eden varlığıyla fark yaratıyor. Tıpkı bugüne kadar bulunan en büyük ve en kusursuz elmas olan ”Cullinan” elması gibi diğerlerinin üzerinde bir mükemmellik ile gün ışığına çıkıyor.’Cullinan Elması’nın yaratılışına giren binlerce yılın epik süreçlerinden esinlendik. Aracın adı, yeni aracımızın birçok yönünü vaat ediyor ve bünyesinde barındırıyor.

En büyük baskılar karşısında dayanıklılık, sağlamlıktan bahsediyor. Nadir ve değerli olduğunu söylüyor. Saygıdeğer Charles Rolls’un öncü, maceracı ruhunu, Sir Henry Royce’un ise yenilikçi mühendislik ruhunu yansıtıyor. Elbette, dünyanın neresine giderse gitsin mutlak lüksü simgeliyor” dedi.

‘Elmas gibi Rolls-Royce Cullinan’da büyüleyici bir yolculuk yapıyor

Rolls-Royce tasarımcıları, mühendisleri ve zanaatkarları, bu eşsiz aracı Afrika çöllerinden Kuzey kutbunun dondurucu buzullarına, İskoçya dağlarından Kuzey Amerika kanyonlarına kadar ”zahmetsiz heryere” yolculuk yapabilmesi için tasarladılar.
Rolls-Royce markasının alüminyum yürüyen aksam üzerine oturtulmuş ”Cullinan” SUV aracı yenilenen lüks mühendisliğini gösterdiği ikinci otomobili.