Sardunya Rallisi’ne Hyundai i20 WRC hızlı başladı

3188

FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın 7. ayağı olan Rally Italia Sardegna’nın ikinci gününde Hyundai pilotlarının üstünlüğü sürüyor.

Perşembe akşamı adeta ‘Cennet’ten bir köşe’ olan Sardunya Adası’nın Alghero sahil kasabasında başlayan yarış, toplam 20 özel etaptan oluşuyor. Pilotlar çetin toprak parkurda zamana karşı mücadele verirken, araçlarını kırmadan finişe getirme savaşı da veriyor.

Ekipler, Sardunya Rallisi’de toplamda 314 km’lik 20 özel etap geçecek. Pazar günü öğleden sonra sona erecek yarış; Ford, Hyundai, Citroen ve Toyota için çok önem taşıyor.

Sardunya’da Hyundai pilotları yarışa hızlı başladı

Bugün (cuma günü) toplam 9 etap geçilecek. İlk 5 etap sonunda Hyundai pilotları genel klasmanın ilk iki sırasını kimseye kaptırmadı.
Hyundai i20 WRC ile yarışan A. Mikkelsen – A. Jaeger ikilisi ilk 5 etap sonunda yarışın lideri. İkinci sırada ise yine Hyundai i20 WRC ile yarışan T. Neuville -N. Gilsoul ikilisi var; Toyota Yaris WRC ile yarışan O. Tanak – M. Jarveoja ikilisi ise üçüncü oldu.

Ford pilotu Ogier’den atak gelecek mi?

Fiesta WRC ile yarışan M-Sport Ford World Rally Team pilotu S. Ogier, İtalya’da zafer için mücadele ediyor. Ralli severler Cumartesi ve Pazar günü geçilecek etaplarda Ogier’den sürpriz bekliyor.

Genç Lappi sesiz bekleyişte!

WRC 2018 sezonunun sürpriz ismi genç pilot Lappi, İtalya’da gününde değil. Toyota Yaris WRC ile yarışan genç pilot klasmanın 10. sırasında tutunmaya çalışıyor. Bir anlamda sessiz bir bekleyişte. Cumartesi günü zirveyi zorlayıp, zorlayamayacağı ise merak konusu.