Sebastien Vettel Racing Point (Aston Martin) ile anlaştı!

7808
Sebastien Vettel Racing Poing ile anlaştı!

Sebastian Vettel’in Formula 1’deki yeni adresi belli oldu. Vettel önümüzdeki sezon adı Aston Martin olarak değişecek olan Racing Point ile süresi belirlenmeyen bir sözleşmeye imza attı.

Sebastian Vettel’in hangi takıma gidecek sorusu nihayet cevabını buldu. Ünlü Alman Formula 1 pilotu Sebastien Vettel 2021 yılında Aston Martin renkleri ile şampiyonluk mücadelesine devam edecek.

Ferrari, geçtiğimiz Mayıs ayında sezon bittikten sonra artık Vettel ile çalışmak istemediğini açıklamasından bu yana, 32 yaşındaki pilotun geleceği hakkında spekülasyonlar arttı. Formula 1’deki en iyi takımların çoğunun kapılarının Vettel’e kapalı olduğu kısa sürede anlaşıldı. Mercedes, Red Bull, McLaren, hatta Alpha Tauri… Bilindiği gibi Renault da eski şampiyon Fernando Alonso’yu kadrosuna kattı… Ve sonunda Vettel, Lance Stroll’ün babasının çoğunluk sahibi olduğu takımla anlaşarak, kariyerinde yeni bir döneme imza attı..

Dört kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Vettel, “Geleceğim hakkındaki bu heyecan verici haberi nihayet paylaşabildiğim için çok mutluyum” diye duyurdu yeni takımını… Vettel, heyecanını ise şu sözleriyle dile getirdi: “2021’den itibariyle Aston Martin sürücüsü olmaktan son derece gurur duyuyorum. Benim için bu gerçekten efsanevi bir otomobil markasıyla yeni bir macera.”