Seger, Bursa’da yılda 11 milyon adet korna üretiyor

2760

Her 4 saniyede 1 korna üreten Seger, Bursa’da bulunan fabrikasında yılda toplam 11 milyon adet korna üreterek, 70 ülkeye ihraç ediyor.

1981 yılında bobin teli üretimiyle yola çıkan Seger, Türkiye’nin lider, dünyanın ise ilk beş büyük korna üreticisi arasında yer alıyor. Şirket, 2017 yılı sonu itibariyle Bursa fabrikasında mevcut üretim hatlarına yüksek otomasyon destekli bir hat daha ilave etti. Bu sayede kapasitesini yüzde 50 artırmayı hedefliyor.

Her 4 saniyede 1 korna

Her 4 saniyede 1 korna üreten şirket, iç pazarın yanı sıra Romanya, Fransa, Amerika, İspanya, Almanya ağırlıklı olmak üzere Japonya’dan Filistin’e, Rusya’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne, Polonya’dan Almanya’ya, Ürdün’den Romanya’ya kadar 70 ülkeye korna ihraç ediyor. Çin’in Dongguan bölgesinde de fabrikası bulunan Seger’in ayrıca öncelikli hedef pazarları arasında yer alan Rusya’da da satış ofisi var.

Dünya markaları için korna üretiyor

İki ayrı markası ve 200 civarında ürün gamıyla sektör lideri olan şirket, Renault’nun global tedarikçisi olmakla beraber Audi, Volkswagen, Nissan, Honda, Tesla ve ağır segmentte MAN, Mercedes Benz, Isuzu, DAF, Otokar, Karsan, Temsa, Türk Traktör gibi markalara korna üretiyor.

Son 5 yılda 5 milyon dolarlık yatırım gerçekleştiren firma, yaptığı özel üretimlerle her yı portföyüne yeni pazarlar ekliyor. Seger, global pazarda ülkelerin kendi kültürleri, yaşam şartları ve yaşayış biçimlerinin yanı sıra araç markalarının da isteğine göre özel üretimler yapıyor.

Fortune Türkiye’nin ‘40 Yaş Altı 40 Yönetici” listesine giren ve “En İnovatif İş Fikri Ödülü”nü alan Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal, “Seger kurulduğu günden bu yana kurumsallaşma ve dünya devleri arasına girme misyonu ile hareket etti. Bursa’da küçük bir bobin teli atölyesi iken bugün geldiğimiz noktada dünya üreticileri arasında adımızın sayılması bir tesadüf değil. Seger AR-GE’ye her yıl cirosunun belli bir oranını ayırıyor.Yeni üretim bandımızla yine dünya otomotiv devlerine ve Türkiye ile dünya yenileme pazarına yeni ürünler üretmeye devam edeceğiz”dedi.