Serkan Yazıcı: Marmaris Rallisi’nde tüm ekip müthiş bir iş başardık

3867
Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak-TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı

TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı göreve geldiği ilk yıl yapılan Marmaris Rallisi’nin organizasyonu ile WRC’nin tekrar Türkiye döneceği sinyalini vermişti.

Rezzan Alavant – Marmaris (Muğla)

Başkan Serkan Yazıcı’nın maddi, manevi sınırsız desteğiyle otomobil sporlarında bir dönüşüm yaparak, tekrar sporun ilgi odağı olması için canla başla çalıştığı konusunda hemen hemen herkes, hemfikir!..

Marmaris Rallisi, 3 gün de olsa; sezonu biten turizme ve yöre esnafına çok önemli bir hareketlilik sağladı. WRC’nin tekrar Türkiye’de start alması ise başta Türkiye olmak üzere, yöreye ve turizme önemli bir katkı sağlayacak. Türkiye’nin tanıtımına katkısı ise tartışılmaz.

Türk yarışçılar önümüzdeki dönemlerde çok iyi işler başaracak

Başkan Serkan Yazıcı yarış sonunda Oto Aktüel’e kısa bir açıklama yaptı. Yazıcı, Marmaris Rallisi’nin organizasyonunda tüm ekip olarak müthiş bir iş başardıklarına vurgu yaparak, “Bu yarış WRC için eksiklerimizin olup olmadığını kontrol etmek için bir fırsat oldu… Başarılı bir yarıştı. Tüm ekip müthiş bir iş başardık. Türkiye şampiyonu olan Burak ve Balkan şampiyonu olan Orhan’ı kutluyorum. 3. olan Kıbrıslı kardeşimiz Mustafa’yı da kutluyoruz. Türk yarışçıların önümüzdeki dönemlerde çok iyi işler başaracağına inancım tam” dedi.