Skoda Fabia R5 evo Portekiz Rallisi’nde ilk ciddi sınavına çıkıyor!

1484

Dünya Ralli Şampiyonası’nda WRC 2 klasmanında rekabet giderek şenleniyor. Bu şampiyonanın favori otomobili Fabia R5… Skoda daha da ileri gitti ve şimdi Fabia R5 evo’yu sahneye sürüyor.

FIA kuralları çerçevesinde geliştirilen Yeni Fabia R5 evo, ilk ciddi sınavına Skoda Motorsport’un WRC 2 şampiyonu Jan Kopecky ve Kalle Rovanpera ile Portekiz Rallisi’nde çıkacak.

Kopecky Yeni Fabia R5 evo’yu ilk kez Çek Ralli Şampiyonası’nda denedi

Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil 46. Çek Ralli’sinde rakiplerini geride bırakan Kopecky, yeni Fabia R5 evo’nun performansına hayran kaldığını söyleyerek; “Portekiz Rallisi’nde gerçek performansını göstereceğiz. Müthiş bir araç olmuş. Heyecanla Portekiz Rallisi’ni bekliyorum. Gerçekten Skoda Motorsport çok iyi bir iş başarmış.”

Yeni Skoda Fabia R5 evo teslimatları Haziran ayında başlıyor

Skoda’dan yapılan açıklamada, Yeni Skoda Fabia R5 evo’nun siparişleri Portekiz Rallisi’nden sonra teslim edilecek. Fabia R5 evo, Volkswagen Grubu’nun WRC 2’de yarışan diğer aracı Polo R5 ile ciddi bir rekabete girecek. WRC 2’deki çetin rekabet, ralliseverlerin bu şampiyonaya daha fazla ilgi göstermelerine neden olacak.