Skoda Fabia R5 Monte Carlo Rallisi’nde şampiyonluğa koşuyor

2112

WRC, Dünya Ralli Şampiyonası’nın 2018 takvimindeki ilk yarış olan Monte Carlo Rallisi’nde Skoda Fabia R5 ile yarışan Jan Kopecky birinciliğe çok yakın. Kopecky, WRC 2’de ilk 2 günün en hızlı pilotu oldu.

WRC 2 klasmanında birinci sırada yer alan Skoda Motorsport pilotu Jan Kopecky ve Co-pilotu Pavel Dresler, Perşembe gece yapılan ilk gün yarışlarında kusursuz  bir performans çıkararak klasman liderliğine oturdular.

Kopecky, lastik seçimini Rus ruletine benzetti

Monte Carlo Rallisi’nin en uzun etabı için görüşlerini açıklayan Kopecky, lastik seçimini Rus ruletine benzetti. Skoda Fabia R5 pilotu Kopecky, “İlk etap hem çok uzun, hem çok zorlu bir etap. Ayni etapta, kuru, ıslak, çamur, buz ve karlı bölümler vardı. Lastik seçimi tam bir kumar. Üstüne üstlük bir de sisle mücadele ettiğimiz bölümler var. Biz lastik seçimini doğru yaptık ve iyi bir dereceyle ilk günün 3 etabını da birinci bitirerek, finişe lider geldik. Cuma günü daha konsantre olduk. En azından önümüzü görüyorduk ve yine en hızlı zamanı yaparak, finişe yine lider olarak geldik” dedi.

Taxi R5: Dünyanın en hızlı taksisi, baş döndürdü