Skoda SUPERB iV modeli ile yeni çağın başlangıcına adım attı!

1508
Yeni Skoda SUPERB iV

Volkswagen Grubu’nun önemli markası Skoda da hibrit teknolojisine SUPERB iV ile giriş yaptı. Skoda Yeni SUBERB iV’de 1.4 TSI benzinli motor ile bir adet elektrikli motorla toplamda 218 PS kombine güç sunuyor.

skodahibrit

Dünya lansmanı Bratislava’da yapıldı
Skoda model yenileme ve pazara göre model geliştirme konusunda son dönemde önemli mesafeler kat etti. Dün Bratislava’da tanıtımı yapılan Yeni SUPERB iV modeli ile ilk hibrit aracını duyurdu. Seri üretimine önümüzdeki sonbaharda başlanacak Yeni Skoda SUPERB iV 2020 yılının Ocak ayında pazara çıkacak. Türkiye’ye ise Mart sonunda gelmesi bekleniyor.

Skoda hybrid-energy flow

Skoda Hibrit Teknolojisi

1 depo benzinle 850 km mesafe katediyor
İlk hibrit modelini geliştiren Skoda lansmanını yaptığı Yeni SUPERB iV full bir depo yakıtla hibrit teknolojisi sayesinde toplam 850 km yol katedebiliyor. Bataryası normal bir prizde 3 saat 30 dakikada şarj olabiliyor.
Şarj kablosu soketi, radyatör ızgarasındaki kapağın arkasına yerleştirilmiş. Yeni Skoda SUPERB iV , benzinli motorunu ve fren enerjisi geri kazanımını kullanarak, sürüş sırasında aküdeki şarj seviyesini de şarj ederek, mevcut şarj durumunu da koruyor.

Yeni Skoda Superb iV DashBoard

Öne çıkan bir çok özel detay dikkat çekiyor!
İç kısımda, birçok özellik ŠKODA SUPERB iV’yi önceki modellerden ayırıyor. Standart olarak çok işlevli bir Maxi DOT renkli ekrana sahip ve isteğe bağlı olarak kişiselleştirilebilen 10,25 inç Sanal Kokpit ile donatılabiliyor. Bilgi-eğlence sistemi, aracın mevcut akü şarj durumu veya tamamen elektrik menzili gibi iV’ye özgü alt ürünlere erişim sağlıyor. Araç, orta konsoldaki düğmeleri kullanarak doğrudan E ‑ ve SPOR moduna da ayarlanabiliyor. Bilgi-eğlence sisteminin menüsünde bulunan “Yönetici uygulamasını” kullanarak bir zaman profili de ayarlamak mümkün. Bu, kullanıma başlamadan önce klimanın açılmasını ve akünün şarj edilmesini sağlıyor. Sürücü, klimanın sistemden mi yoksa aracın aküsünden mi besleneceğini seçebiliyor.

Skoda Hibrit Şarj soketi