Skoda‘nın Yeni Performans Konsepti:Vision RS

2069

Skoda‘nın Yeni Performans Konsepti,Vision RS:Skoda, gelecekte çıkacak hatchback modelinden izler taşıyan  Vision RS konseptinin çizimlerini paylaştı. Bu konsept, aynı zamanda yeni jenerasyon RS modellerinin de vizyonunu taşıyor.

Skoda Vision RS, 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek

Vision RS’in tüm detayları önümüzdeki Ekim ayında gerçekleşecek 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Performans otomobilleri arasında önemli bir yer edinmesi beklenen Vision RS’in paylaşılan ilk çizgileri daha şimdiden büyük beğeni topladı.

Aerodinamik bir tasarıma sahip Vision RS, ince farları ve akıcı çizgileriyle dinamik bir otomobil haline getirildi. Aracın arka tarafında ise difüzör ve spoyler dikkat çekiyor. Vision RS, 4.356 mm uzunluğa, 1.810 mm genişliğe, 2.650 mm aks aralığına ve sadece 1.431 mm yüksekliğe sahip.

Markanın 117 yıllık motorsporları bağlantısına da vurgu yapan Skoda Vision RS, aynı zamanda gelecek RS performans modellerinden de izler taşıyor. İlk kez 1974 yılında 180 RS ve 200 RS ralli araçlarında kullanılan RS ismi, daha sonra 130 RS’in başarısıyla tüm dünyada tanındı. 2000 yılından bu yana ise RS ismi, Skoda’nın performans modellerini tanımlamak için kullanılıyor.