Skoda Cenevre’de yeni vizyonuyla SUV atağının yeni adımına geçiyor

2894

Skoda, Cenevre Otomobil Fuarı’nda, yeni “Vision X” konseptiyle, markanın bir başka sınıfa daha adım atacağının ipuçlarını paylaşacak.

Bu yeni hibrit teknolojili konsept, markanın, Kodiaq ve Karoq’un ardından gelecek yeni kompakt boyutlu crossover ile ilgili ipuçları verecek. “Vision X” Skoda’nın 2025 Stratejisi’nin önemli parçalarından olan SUV atağının yeni adımını oluşturacak.

“Vision X”de, iç mekanda tamamen farklı bir tasarım

Cenevre Otomobil Fuarı’nda “dünya tanıtımı” gerçekleştirilecek olan hibrit teknolojili “Skoda Vision X”, markanın SUV sınıfındaki atılımının üçüncü adımı olacak bir yeniliği müjdeleyecek. Bugüne kadar piyasaya sunduğu iki yeni SUV modelinde kullandığı tasarım dilini, bu kez şehirli bir crossover modele aktaran Skoda, keskin çizgiler ve konturlar sayesinde bu yeşil renkli aracın dinamik yönünü de ön plana çıkarıyor. Siyah renkli tavan, ayırt edici tamponlar, geniş panoramik cam tavan ve 20 inçlik alaşım jantlar da güçlü bir görünüm ortaya koyacak. Skoda, bu modele de Çek cam işçiliğinden esintileri yerleştirmeyi başarmış.

“Vision X”de, iç mekanda tamamen farklı bir tasarım anlayışı kullanılıyor. Geniş ve ergonomik gösterge panelinde, bol renkli bir yapı kullanılırken, böylelikle değişik bir etki yaratılıyor. Bilgi ve eğlence sistemlerine ulaşım ise, dokunmatik ekran sayesinde hayli kolay hale getirilmiş.

Fabia’ya Taze Kan

Skoda, “Vision X” konseptinin yanı sıra, Cenevre’de önemli bir yeniliği daha sergileyecek. Markanın popüler modeli Fabia, Cenevre’de gençleştirilmiş haliyle sevenlerinin karşısına çıkacak.

Geniş çaplı iyileştirmelerle başarı hikayesini yazmaya devam edecek Fabia, Cenevre’de farklılaştırılmış ön ve arka tasarım detaylarının yanı sıra daha rafine hale getirilen iç mekanıyla bunu garanti altına almayı hedefliyor. Canlı ve verimli 1.0 litre benzinli motorların yanı sıra donanımlarına eklenen yeni sürüş yardım teknolojileri de, yenilenen Fabia’nın önemli avantajları arasında yer alacak.

Kodiaq, L&K Versiyonuyla Sahnede

Skoda’nın büyük SUV modeli Kodiaq’ın standartları daha üst seviyeye çıkaran Kodiaq L&K versiyonu da Cenevre’de ilk kez gösterilecek. Ürün gamının en üzerinde yer alacak yeni versiyon, 19 inç ‘Sirius‘ alaşım jantları, LED farları, krom çıtalı ızgarası ve modele özel ön-arka tamponlarıyla dikkat çekiyor. Kabinde ise, deri döşeme ve Kodiaq L&K detaylarını vurgulayan dekoratif öğeler yer alıyor.

Elektrikli araç üretimi için Skoda, yatırım atağına başladı

2017’de Euro NCAP’ten 5 yıldız alan ikinci Skoda modeli Skoda Karoq

Skoda’nın Yeni SUV’u Karoq, Altın Direksiyon Ödülü’nü Aldı