Son Dakika: Benzine Zam! Bu gece yarısından önce depoları doldurun

Benzine bir hafta arayla rekor zam! Bu gece yarısından itibaren de 13 kuruş zam geliyor. Böylece, benzinin litresine 10 günde yapılan zam 25 kuruşu buldu.

2345

Petrol fiyatları ve dövizdeki yükselişin etkisiyle, benzinin litresine geçen hafta yapılan 12 kuruşluk zamdan sonra, bu gece yarısından itibaren de 13 kuruş zam geliyor.

Böylece, benzinin litresine 10 günde yapılan zam 25 kuruşu buluyor. Motorin fiyatlarına da cuma veya cumartesi günü 10-12 kuruş civarında zam gelmesi bekleniyor.

PÜİS’ten yapılan açıklamada, “Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı 9 Kasım 2017 tarihinden geçerli olmak üzere benzinde 13 kuruş fiyat artışı beklenmektedir.” denildi.

Yeni zamla birlikte benzinin litre fiyatı Ankara’da ortalama 5,66 TL’ye, İstanbul’da 5.61 TL’ye, İzmir’de ise 5.63 TL’ye çıkacak.

Bir depo 308 liraya dolacak

Benzin zammıyla 55 litrelik bir deponun dolum fiyatı 308 liraya yükseldi. Bu rakam sene başında 284 liraydı.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Motorine de zam geliyor

Öte yandan motorin fiyatlarına da zam geleceği belirtildi. PÜİS’ten edinilen bilgiye göre, motorin fiyatlarına cuma veya cumartesi günü 10-12 kuruş civarında zam gelmesi bekleniyor.

1 hafta önce zam yapılmıştı

Petrol ve dolarda yaşanan hareketlilik nedeniyle 30 Ekim’de benzine 12 kuruş, motorine de 18 kuruş zam yapılmıştı.