Sordo ve Loeb’de sorun var, Portekiz Rallisi’nde Toyota atağa geçti

2053
Portekiz Rallisi-Ott Tanak

Portekiz Rallisi’nin ilk gününe hızlı başlayan Hyundai, 3. etapta mekanik arızalara  yenik düştü. Toyota ise 3. etapla birlikte atağa geçti.

Toyota Pilotu Ott TanakWRC Portekiz Rallisi’nin ilk gününde Toyota cephesinde sevinç, Hyundai’de ise ‘fiyasko’ yaşanıyor. Yakıt sistemindeki arızaları çözemeyen Hyundai takımı şok yaşarken; Toyota Ott Tanak’la  liderliği ele geçirdi. İkinci sıra yine Toyota takımından J. Latvala’nın… 3. sırada ise Toyota’nın İngiliz pilotu K. Mekke var.

Sordo ve Loeb şokta!

Portekiz Rallisi’nin ilk 2 etabını zirvede tamamlayan Hyundai pilotu Dani Sordo 3. etapta adeta cehenneme düştü. Yakaladığı avantajı bir anda yitiren Dani Sordo, Hyundai i20’deki mekanik sorunlar nedeniyle son sıralara geriledi.

Hyundai yakaladığı avantajı daha 3. etapta kaybetti

Hyundai hızlı başladığı yarışta 3. etap itibariyle sorun yaşamaya başladı. Kırıcı ve zorlu Portekiz Rallisi’nde ilk günde avantaj yakalamaya çalışan Hyundai takımının planları tutmadı. Bu yarışa son anda katılmaya karar veren Hyundai’nin part-time pilotu Sebastien Loeb de, Sordo gibi sorun yaşıyor. Her iki Hyundai’de de motor sorunu nedeniyle önemli zaman kayıpları yaşandı. Sordo 19 dakika, Loeb 18 dakika zaman kaybetti. Bu da iki pilot için zirve yarışını neredeyse bitirdi.

WRC 2019 Portekiz Rallisi 3.Etap Sonunda İlk Üç
1-O.Tanak-M.Jarveoja (Toyota)
2-J.Latvala-M.Anttila (Toyota)
3-K.Meeke-S.Marshall (Toyota)