SUV segmentinin en lüks formu: Yeni Mercedes-Maybach GLS

2545
SUV segmentinin en lüks formu: Yeni Mercedes-Maybach GLS

SUV segmentinin en lüks formatı olan Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC, birinci sınıf sürüş konforu arayanlar için vitrine çıktı.

SUV segmentinde yeni bir lüks formatı temsil temsil edecek olan GLS’nin gövde tasarımı ve teknik temeli birinci sınıf bir salon otomobilin lüksüyle birleşmiş. Mercedes-Maybach markasının portföyünü GLS 600 4MATIC ile genişleterek, pazarda adeta rakipsiz olduğunu belgeliyor. Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC’te en üst düzey malzemeler kullanılmış. Son derece etkili ses yalıtımı ve geniş iç mekanı ev konforunun da ötesine geçmiş. Kozaya benzeyen şık bir atmosfer yaratılmış.

Aktif süspansiyon sistemi

Oldukça hoş bir görünüm sergileyen yükseltilmiş oturma konumlarından, her iki arka camda bulunan elektrikle çalışan panjurlu güneşlikler sayesinde, yolcular çevrelerinin ne kadarını görmek istediklerine kendileri karar verebilecek. Standart olarak bulunan AIRMATIC süspansiyonu veya isteğe bağlı E-ACTIVE BODY CONTROL sayesinde aktif süspansiyon sistemi yoldan dolayı oluşan her türlü sarsıntıyı bloke ediyor. Kapılar açıldığında ise araç hafifçe iniyor ve ışıklı bir basmak devreye giriyor. Bu da araca iniş ve binişi kolay ve konforlu kılıyor.

V8 motor ve 558 hp güç

Yalnızca Maybach için geliştirilmiş dört litrelik V8 motor, 558 hp güç ve 730 Nm tork üretiyor. EQ Boost devreye girdiğinde de 22 hp ekstra güç ve 250 Nm ekstra tork sağlıyor. Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC’in 0-100 km akselerasyonu ise 4.9 saniye. Kombine yakıt tüketimine gelince, adeta bir konfor abidesi olan GLS, 100 km’de 12 litre yakıt tüketiyor.