SUVMASTER 4 mevsim güvenli sürüş sağlıyor

2417

Petlas, dört mevsim boyunca her tür yol koşulunda emniyet ve yüksek performanstan ödün vermeden seyahat etmek isteyen sürücüler için yeni nesil bir lastik tasarladı.

  • Türkiye’de PETLAS bünyesinde geliştirilen ve Finlandiya’da başarılı kış test sonuçları alan SUVMASTER, yeni nesil kauçuk teknolojilerini bir araya getirerek ıslak, kuru ve karlı zeminlerde üstün performans sağlıyor.

Etkin yol tutuşu ile yüksek fren performansı bir arada

Özellikle kışların çok sert geçmediği bölgelerde, tüm sene boyunca, her türlü hava ve yol koşulunda kullanılmak üzere tasarlanmış olan 3PMSF (Üç Tepeli Kar Tanesi) işareti taşıyan yeni nesil 4 mevsim lastiklerle, sürücülere konfor ve güvenlik bir arada sunuluyor.
SUV araçlar için özel olarak geliştirilen hem kış hem de yaz aylarında etkin yol tutuş, fren ve viraj performansı sergileyen SUVMASTER, V şeklindeki sırt desenleri ve derin olukları sayesinde sulu karın ve suyun etkili bir şekilde atılmasını sağlıyor. Lastik merkezindeki blokların sıklığı kuru zeminde sürüş konforunu artırırken, tüm arazi koşullarına ayak uydurmasıyla da fark yaratıyor.

Islak, kuru ve karlı zeminde dengeli performans

Yeni üretilen modelin otomobilin fazla ağırlıkla başa çıkabilmesi için daha geniş olan yapısı ile tüm arazi koşullarına uygun çok yönlü kullanım imkânı sunduğunu söyleyen AKO Grup Pazarlama Müdürü Esra Ertuğrul Boran: “SUV araçların çok amaçlı oluşu, tüketicilerin lastikleriyle daha fazla yol kat etmek istemesine yol açıyor. Bu durum da araçta kullanılan lastiğin uzun ömürlü olmasını bir zorunluluk haline getiriyor. SUVMASTER’ın üretiminde kullanılan güçlendirilmiş yanak ve sırt karışımı, lastiğin uzun ömürlü olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda hassas yönlendirme ve hareket kabiliyeti sunuyor. Islak, kuru ve karlı zeminde dengeli performans sunan bu yeni lastiğimizin büyük beğeni toplayacağına inanıyoruz” dedi.