“Takumi Ustaları” sırlarını bir belgeselde açıkladı

1919
Lexus modellerinin tüm üretim aşamasından sorumlu olan ve özel yetenekleriyle herkesi kendine hayran bırakan Takumi Ustaları, otomotiv üretimini adeta sanata dönüştüren kişiler olarak anılıyorlar.

Genel olarak bir işte uzman unvanı almak için 10 bin saatlik çalışma yeterli olurken Lexus’un Takumi Ustaları, 60 bin saatlik deneyimle bu mertebeye ulaşıyorlar. Bu yılda 8 saatten 250 günde yapılacak çalışmayla 30 yıla denk geliyor.

Lexus, Takumi’lere özel olarak bir belgesel hazırladı. Görsel olarak çarpıcı portreler ortaya koyan Chef’s Table yönetmeni Clay Jeter, sıra dışı bir işe imza attı.

Takumi Ustaları’nın yaşamlarını anlatan belgesel, 19 Mart’tan itibaren New York Film Festivali’ndeki prömiyer ile birlikte yayınlanacak. Aynı zamanda Takumi Ustaları’nın yeteneklerini sergilediği 60 bin saatlik bir versiyon da yer alacak.

Her ne kadar bilgisayar sistemleri otomobil üretiminin ve tasarımının temelini oluştursa da, Lexus’da el işçiliği, en yüksek kaliteyi sağlamak adına en önemli unsur olmaya devam ediyor. Lexus, sahip olduğu bu üstün kaliteyi çok üstün yeteneklere sahip olan usta zanaatkarlarına “Takumi Ustaları’na” borçlu.

Belgeseli izlemek isteyenler, 54 dakikalık versiyon ve 60 bin saatlik versiyona, www.takumi-craft.com adresinden ulaşabilecekler.