Tayvan, otomotiv elektroniği ve IOV endüstrisinde iddialı

621
Tayvan, otomotiv elektroniği ve IOV endüstrisinde iddialı

Tayvan otomotiv sanayi Türk sanayicilerine tanıtıldı. Tayvan’ın otomotiv endüstrisi üretimi 2020 yılında 22 milyar doları geçti. Tayvan’da yaklaşık 3.000 adet otomotiv ile ilgili şirket bulunuyor.

TAİTRA (Tayvan Dış Ticaret Merkezi) tarafından BOFT (Tayvan Dış Ticaret Bürosu) desteği, Tayvan Sanayi, Bilim ve Teknoloji Uluslararası Strateji Merkezi ve Tayvan’da kurulu uluslararası otomotiv teknolojisi üreticisi Clientron katılımı ile 4 Kasım’da Türk sanayicileri için “Tayvan Otomotiv Elektroniği ve IOV Endüstri Fuarı Webinarı” düzenlendi.

Türkiye, Tayvan’dan otomotiv parçası ithal ediyor

2021 yılını otomotiv sektöründe “ittifak” yılı olarak geçiren Tayvan, otomotiv endüstrisinin yanı sıra otomobil elektroniği ve IOV endüstrilerinde de hızla büyümeye devam ediyor.

Türkiye, Tayvan’dan 2019 yılında 46 milyon dolar, 2020 yılında ise 39,3 milyon dolar değerinde otomotiv parçası ithal etti.

Otomobil elektroniği fuarı Taipei AMPA

Webinar’da Asya’nın önde gelen otomobil elektroniği fuarı Taipei AMPA hakkında da bilgiler verildi. Otomobil parçaları ve aksesuarları konusunda uzmanlaşmış endüstri firmaları makine, kalıp, sac, lastik, aydınlatmadan otomotiv multimedya ve IC’lere ve araç içi bilgisayarları sunarak ufkunuzu genişletmeye hazırlanıyor. AMPA 20-23 Nisan 2022 tarihleri arasında Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenecek.

Önümüzdeki yıl 36. kez düzenlenecek fuarda yaklaşık 180 ülkeden 500 firmanın 1500 stand açması ve 13.000 kişinin ziyaret etmesi; AMPA online’a ise 110 firmanın katılması ve 160.000 görüntülenme bekleniyor. Taipei AMPA’ya Tesla tedarikçi firmaları Taya Electric, Fukuta Electric, PTT Oil, Mahle, Texas Ins., Protec, Rohde&Schwars, EMU başta olmak üzere birçok yenilikçi firma katılıyor.

Taipei AMPA’da beş konunun öne çıkacağı öngörülüyor. Fuarda geniş ve kaliteli ürün yelpazesi, baştan sona tedarik zinciri ve OEM hizmetleri ile Satış Sonrası; ICT Sanayinin temelleri üzerinde yükselen akıllı elektronik sistemlerle ilgili teknolojik önlemler, EV ortağı bulmanın etkili yolu, yüksek düzeyde ileri teknoloji ve bulut platformunun ve şarj sisteminin entegrasyonu ile Parçalar ve Çözümler; 5G uygulamaları, IOV çözümü yeni sunum ve ileri filo yönetim sistemi (FMS) ile Akıllı Hareket; C.A.S.E., daha hafif ve çevre dostu parça ve aksesuarlar ve motosiklet aksesuarları ile Yeni Trendler; EV ve IOV forumları, sanayinin ağır topları ve yeni piyasa trendleri ve sanayi teknolojisi hem yerinde hem de çevrimiçi olarak bir arada sunuluyor.
Webinar’da yaptığı konuşmada TAITRA Fuar Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Christie Huang Türk Sanayicilerini fuara davet etti.

Taipei AMPA kapsamında Türkiye’deki firmalar Tayvan oto yedek parça sektörünü daha yakından tanıma ve Tayvanlı üretici firmalarla işbirlikleri kurma imkanı bulacaklar.

Tayvan otomotiv sanayi, Tayvan otomotiv endüstrisi ,Tayvan,TAITRA Fuar Hizmetleri,otomobil elektroniği fuarı Taipei AMPA,Taipei AMPA Furarı,