Tek şarjla 100 KM yol yapan elektrikli Vespa

21900
elektrikli Vespa

Sadece 4 saatte tamamen şarj olabilen Vespa Elettrica, tek şarjda 100 km yol kat edebiliyor.

Türkiye’de ilk kez Motobike İstanbul fuarında görücüye çıkan tamamen elektrikli Vespa Elettrica büyük ilgi gördü. Sadece 4 saatte tamamen şarj olabilen Vespa Elettrica, tek şarjda 100 km yol kat edebiliyor. Elektrikli Vespa, fuara özel avantajlı kredi seçenekleriyle birlikte 51 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Anlık 4 kWs, sürekli olarak 2 kWs güç ve 200 Nm tork üreten Vespa Elettrica, performans anlamında geleneksel içten yanmalı motora sahip motosikletleri aratmıyor. Sadece 4 saatte tamamen şarj olabilen Vespa Elettrica, tek şarjda 100 km yol kat edebiliyor. Vespa Elettrica,fuara özel avantajlı kredi seçenekleriyle 51 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin

“Elektrikli motosikletler iyi bir ulaşım tercihi oluyor”

Vespa Elettrica’nın tamamen elektrikli motoruyla çevreci olduğu kadar, sürücülerine sessiz ve ekonomik bir ulaşım deneyimi sunduğunu belirten Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin, “Son zamanlarda elektrikli otomobiller gibi elektrikli motosikletlere olan talep de hızla artıyor. Bu noktada, elektrikli motosikletler gerek sunduğu yeterli menzil gerekse hızlı şarj olabilme özellikleriyle iyi bir ulaşım tercihi olmaya başladı. Vespa markasının en yenilikçi ve teknolojik modellerinden Vespa Elettrica ise 70 yılı aşkın köklü mirasına ait çizgileri korurken yenilikçi tasarımı ve renk özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Ayrıca,gürültü kirliliğine karşı koyarak şehirleri daha sakin ve yaşanabilir hale getirmeye yardımcı oluyor” dedi.