Teknoloji şirketi Osram, Ring Automotive’i satın aldı

2311
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Osram, İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu’nun (CMA) onayının ardından Ring Automotive şirketini resmi olarak bünyesine kattı.

Özellikle otomotiv aydınlatma, otomotiv aksesuarları ve elektroniği sektöründeki tecrübesi ve birikimiyle Avrupa çapında satış sonrası ürün ve hizmet sunan Ring Automotive ile satış sonrası hizmetlerini ve ürün yelpazesini güçlendirmeye hazırlanan Osram, yeni pazarlara açılarak satış ve dağıtım ağını da genişletmeyi hedefliyor.

Osram’ın büyüme stratejisi kapsamında bu satın almanın önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Osram Türkiye CEO’su Can Dikmen, “Bu güç birliği Osram için çok fazla fırsatı da beraberinde getiriyor. Avrupa’da ve dünyada yeni dağıtım ve satış kanallarımızla farklı pazarlarda varlığımızı güçlendirmek ve ürün yelpazemizi genişletmek adına çok önemli bir dönemeç olan bu yatırımın, ortak sinerjimizle Türkiye’ye de ses getireceğine inanıyoruz” dedi.


Osram hakkında

110 yılı aşkın tarihi ile dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Münih merkezli Osram’ın esas odak noktası yarı iletken teknolojileri olmakla birlikte, ürünleri sanal gerçeklikten otonom sürüşe, akıllı telefonlardan binalarda ve şehirlerdeki akıllı ve bağlantılı aydınlatma çözümlerine kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanılmakta.

Osram’ın, 2017 mali yıl sonu (30 Eylül) itibariyle dünya genelinde yaklaşık 26.400 çalışanı bulunmakta. Osram bu dönemde 4.1 milyar Euro’nun üzerinde gelir sağlamış. Şirketin hisseleri Frankfurt ve Münih borsalarında işlem görmekte.

Ring Automotive hakkında

Sayısı 3000’e varan ürünlerini 60’tan fazla ülkede bulunan 3000’den fazla yetkili bayisi aracılığı ile müşterileri ile buluşturan Ring Automotive’in 160 çalışanı bulunuyor. Şirketin 2018’deki yıllık geliri ise 46,1 milyon Pound.